קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מתנחבלים
מאת נפתלי רז -
על צד שמאל -
18.4.10המתנחלים מתעבים את הכינוי `מתנחבלים`, מסיבה ברורה פחות ברורה הסיבה שרבים מהם ממשיכים בהתמדה לבסס את הכינוי, בפעולות חבלה
בלילה בין יום שני ליום שלישי השבוע (12-13.4.10), נעקרו שלוש מאות עצי זית של פלאחים פלסטינים בכפר מחמס, ממזרח למאחז הבלתי-חוקי מגרון. תושבי הכפר מסרו לאבי יששכרוף, כתב `הארץ`, שקבוצת מתנחלים אחראית למעשה, וכי זו הפעם השלישית שהם עוקרים עצי זית בכפר בשנתיים האחרונות. התושבים הגישו תלונה במשטרה ובמינהל האזרחי.

כתב `הארץ` העיד ש`מדובר בשטח נרחב, שנראה כי כדי לכסותו נדרשו יותר ממשתתפים ספורים, ופעולה מאורגנת יחסית`. מוחמד אל-חאג` (אבו-חוסיין), סגן ראש מועצת הכפר, פירט שעצי זית של תושבי הכפר נעקרו במאי 2008, שוב באוקטובר 2009, ושוב השבוע.

שתיל זית עולה 200 שקלים - קל לחשב את עלות שלוש מאות השתילים. קשה יותר לחשב את עלות הנזק - הכשרת השטח, השתילה, הזיבול, הגיזום... עלי עארף מוחמד, אחד מבעלי שתילי הזית שנעקרו, הסביר שלכמה מתושבי הכפר יש מטעי זיתים מעבר לכביש 60 (כביש האורך המרכזי, צפון-דרום, בגדה המערבית), סמוך למאחז מגרון, `ובכל פעם שאנו מגיעים לשם כדי לטפל בעצים, המתנחלים מגיעים מיד ומתחילים להתעמת עמנו. הם לא נותנים לנו גישה למטעים`.

ממשטרת מחוז ש`י (`שומרון ויהודה`) אישרו את דברי התלונה.

ביום רביעי השבוע (14.4.10), לפנות בוקר, הגיעו מתנחלים לכפר הפלסטיני חווארה, מדרום לשכם, ו-שפטו בעצמכם אם התואר `פוגרום` מתאים למעשיהם: המתנחלים ניגשו למסגד בילאל-בן-רבאח, ציירו עליו כתובות - ובראשן מגן-דוד גדול ובתוכו המילה מוחמד, הבעירו שתי מכוניות פרטיות של תושבים פלסטינים, עקרו שלוש מאות עצי זית (שוב שלוש מאות...) בארבע חלקות שונות, ונסו. אחד התושבים, זיאד דיב, הוער בידי אישתו בשל הרעשים שנגרמו מהצתת רכב הגולף שלו, והספיק לראות את חלק מהמתנחלים בורחים במכונית סוברו, לכיוון ההתנחלות הסמוכה יצהר.

דיב התלונן בפני נציגי `מפקדת התאום והקישור` של צה`ל ששני רכבי `האמר` צבאיים נעו בכפר בעת התקרית, ו`עשו עצמם לא רואים`. ראש מועצת חווארה, סאמר עודה, קרא לרשויות הישראליות ולארגוני זכויות האדם `לעשות הכל כדי להפסיק את ההתנכלויות החוזרות ונשנות של המתנחלים. ...לפני מספר שבועות הם העלו באש משאית, שבעליה עוד לא הספיק לגמור את התשלומים עליה`.

צה`ל אישר את עיקרי הדברים (בהודעה ב-14.4 לכתבי YNET). בניסיון להרגיע את האווירה קרא תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי, ראש `המינהל האזרחי`, להרגעת הרוחות, שלח כוחות שמחקו את הכתובות מהמסגד, והדגיש ש`אנו רואים בחומרה את נושא הפגיעה במקומות קדושים`. תת-אלוף ניצן אלון, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, הנחה `לחקור את הנושא באופן מיידי`, וציין ש`מדובר במעשה פסול ומיותר, שיש למצות את הדין עם מבצעיו`.

זכות התגובה שמורה אצלנו גם למתנחלים: `המעשים שהגיעו לראש סדר-היום התקשורתי הם תוצאה של המצב הביטחוני הבלתי-נסבל בשטחים בשבועות האחרונים. ...לא נשב בשקט בזמן שאנו מותקפים ואין מי שיגן עלינו`! המסורת היהודית קוראת למבצע פוגרום שמתלונן - `הקוזאק הנגזל`... ואיתמר בן-גביר - המתנחל המשמש יועצו הפרלמנטרי של חבר הכנסת הכהניסט - הכריז: `הגיע הזמן שהערבים יבינו שהיהודים לא פראיירים ודם יהודי אינו הפקר`.

`עשבים שוטים בודדים`? קראו אצלנו במגזין את מאמריו של עמוס גבירץ, `אל תגידו לא ידענו` - בהקפדה מופתית על הפרטים ובחריצות מתעד גבירץ פעולות חבלה מתמשכות של מתנחלים. אני משוכנע שיש גם רבים בימין שמזועזעים מפשעים אלו.

דומני שניתן כבר לסכם שהמתנחלים רכשו בצדק את התואר הנתעב - מתנחבלים.עק
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב