קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ארה"ב: "מאוכזבים מהצדדים - די לתירוצים"
ynet
יצחק בן-חורין
22.04.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3879140,00.html`אנחנו מאוכזבים שישראל והפלסטינים לא פתחו בשיחות ישירות. הגיע הזמן להפסיק עם התירוצים. המנהיגים צריכים להפגין אומץ מהסוג שהפגינו אנואר סאדאת , המלך חוסיין , ויצחק רבין ` - כך אמר הלילה (יום ה`) היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית, הגנרל ג`ים ג`ונס.

בדברים שנשא במכון וושינגטון למזרח התיכון לציון 25 שנה להקמתו, ייצג ג`ונס את עמדתו של הנשיא אובמה, לפיה הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים ינטרל הן את איום הטרור והן את איום הגרעין האיראני.

עם זאת, הוא ציין כי `פתרון שתי המדינות לשני העמים לא יכול להיכפות על הצדדים על ידי גורמים מבחוץ`. הוא הוסיף כי `המצב הקיים לא יכול להימשך. הוא מחזק את הסרבנות בשני הצדדים, וסוגר את האפשרות של שתי המדינות לשני העמים`.

הגנרל ג`ונס הרחיב בנושא האיראני ובנושא סוריה, ואמר כי `שלום בין ישראל לסוריה יכול לבצע מהפך במזרח התיכון. שלום ימנע מאיראן את היכולת להסית הדעת של הציבור במזרח התיכון מהנושא הגרעיני`. ג`ונס הדגיש כי `הנשיא אובמה הבהיר שארצות הברית נחושה למנוע מאיראן נשק גרעיני`.

`הקשר נצחי - יש לנו אותם אויבים`
באשר למתיחות המדינית בין ישראל לארצות הברית, ביקש ג`ונס להרגיע את הרוחות: `היו בעבר אי-הסכמות בין המדינות, אך תמיד פתרנו אותן. היחסים המיוחדים לא השתנו. זו לא מחויבות של המפלגה הדמוקרטית או הרפובליקנית, אלא מחויבות של כל ממשל, לפיו הקשר עם ישראל הוא נצחי`.

לדבריו, לישראל ולארצות הברית ישנם `ערכים משותפים של חופש ודמוקרטיה, ויש להן אותם אויבים. האויבים שמאיימים על ישראל מאיימים גם על ארצות הברית.

המחויבות של ארצות הברית לישראל היא מוחלטת. אין כל פער בכל הקשור לביטחון ישראל. הדבר מתבטא במחויבות האמריקנית ליתרון האיכותי של ישראל ובתמרונים משותפים של שתי המדינות`.

עוד ציין היועץ לביטחון לאומי כי הסיוע אינו חד צדדי. לדבריו, `גם ישראל מסייעת לארצות הברית, בתחומי המודיעין וההתחדשות הטכנולוגית. יש לנו ידידות עמוקה עם עמיתינו במערכת הביטחון הישראלית`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב