קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - מצור, חומה ומחסומים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

השר ישי אסר על בכיר ערבי לצאת לחו"ל
walla
ניר יהב
22.04.10
http://news.walla.co.il/?w=/1/1666244
אמיר מח`ול, מנכ`ל `איתיג`אה` – ארגון הגג של העמותות הערביות בישראל, קיבל היום (חמישי) צו מנהלי החתום על ידי שר הפנים אלי ישי שאוסר עליו לצאת מהארץ למשך שישים יום. מח`ול קיבל את הצו במעבר הגבול לירדן. בצו נכתב כי בתוקף סמכותו של שר הפנים לפי תקנה 6 לתקנות שעת חירום, `ולאחר ששוכנעתי כי קיים חשש ממשי שיציאתו מן הארץ עלולה לפגוע בביטחון המדינה, אני מצווה בזאת על איסור יציאתו מן הארץ עד ל-21 ביוני 2010.

מח`ול, אחד מאנשי הציבור הערבים הבולטים הפועלים בישראל, ידוע בביקורתו החריפה על מדיניותה של ממשלת ישראל כלפי אזרחי ישראל הערבים. בנוסף לתפקידו כמנכ`ל `איתיג`אה` הוא מכהן גם כיושב ראש הוועד הציבורי להגנה על החירויות מטעם ועדת המעקב העליונה של האוכלוסייה הערבית. הוא מחזיק בעמדות רדיקליות בנוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני ודוגל בפתרון של מדינה אחת לשני עמים. אחיו, עיסאם מח`ול, כיהן בעבר כחבר כנסת מטעם סיעת חד`ש.

בתגובה לצו אמר מח`ול כי הוא רואה בצו המנהלי `הנשען על תקנות לשעת חירום משנת 1948 הסלמה במדיניות השלטונית והרדיפה הפוליטית אחרי הנהגת החברה האזרחית וההנהגה הערבית בכלל`. הוא הוסיף והבהיר כי פעילותם של ארגוני החברה האזרחית הערבית היא פעילות חוקית, לגיטימית ושקופה, `ולא נירתע מלקיימה על אף הרדיפות של הממסד הישראלי`. הוא טען עוד כי הצו מהווה `ניסיון לבצע חיסול ממוקד פוליטי מבית היוצר של השב`כ שמנסה להתנכל ולפגוע בקשר הפעיל עם העולם הערבי`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פנייה דחופה לשר הביטחון ולמתפ"ש: אפשרו כניסת ציוד מחשבים ותקשורת לרצועת עזה‎
תרחיש הבלהות שיצרה ישראל: קורונה ברצועת עזה
מנכ`לית ארגון זכויות האדם הישראלי `גישה`, תניה הרי, תנאם היום בפני מועצת הביטחון של האו`ם,