קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מיטשל באזור; `ישראל לא עשתה כל מה שרצינו`
מאת יצחק בן-חורין
YNET
23.04.10,
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3879651,00.html


ארצות הברית ביקשה תשובות מישראל ולא קיבלה את כולן - האם התהליך המדיני ישוב למסלול? בממשל האמריקני אמרו אמש (יום ה`) כי `ישנם סימנים ששני הצדדים מוכנים להיות מעורבים בצורה רצינית בנושאים שעל השולחן`, וכי זו הסיבה להחלטת השליח המיוחד ג`ורג` מיטשל לצאת לישראל.

השליח מיטשל ייפגש היום עם נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק. בשבת הוא יפגוש ברמאללה את נשיא הרשות אבו מאזן.בתדרוך היומי של מחלקת המדינה, סירב הדובר פיליפ קרולי לדבר על המחלוקת שנתגלעה סביב הבנייה במזרח-ירושלים. כאשר נשאל אודות מעשיה של ישראל בצל הדרישות שהציב הנשיא אובמה, אמר: `האם הם עשו כל מה שהיינו רוצים לראות אותם עושים? לא. אבל זוהי הסיבה שאנחנו משיכים לדבר ואנחנו חושבים שחשוב ששני הצדדים ממשיכים לנקוט בצעדים ליצירת אווירה כדי להתמודד עם התוכן שמאחורי הרעיון`.


הדובר האמריקני ציין שבשיחות עם אובמה וקלינטון ראש הממשלה נתניהו העלה כמה רעיונות. `כמה מהם ענו על הדאגות שהעלינו בשיחה המקורית בין מזכירת המדינה לראש הממשלה לפני כמה שבועות`, סיפר קרולי.


`הסטטוס קוו אינו יכול להימשך`

בממשל אובמה הבינו שישראל מתכוונת להמשיך בעמדה עקבית באשר להמשך הבנייה בירושלים, ולאחר שיחות ממושכות - הוחלט לבסוף לשלח את מיטשל לאזור.`לישראלים יש עמדה ארוכת שנים, אבל כמו שמזכירת המדינה אמרה

באיפא`ק - הסטטוס קוו אינו יכול להימשך`, אמר הדובר. `היו לנו שיחות מגוונות ויש צעדים ספציפיים שאנחנו חושבים שהישראלים צריכים לנקוט. היה `תן וקח` טוב, ולכן ג`ורג` מיטשל נמצא שם היום`.


`שום דבר לא נפתר באמצעות הצהרות פומביות, רק באמצעות שיחות ישירות. זהו המסר שלנו לישראלים ולפלסטינים`, אמר קרולי והכחיש שארה`ב מחכה לתשובה מישראל. גם יועץ הנשיא לבטחון לאומי, ג`ים ג`ונס, אמר לכתבים ישראלים בתום הופעה במכון וושינגטון שמתנהלות שיחות, אבל אין המתנה אמריקנית לתשובות ישראליות.

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד המתווה האכזרי! לקבל פליטים מאוקראינה מיד וללא הגבלות!י
ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות