קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מיטשל ברמאללה :מדינה פלסטינית עם רצף גיאוגרפי
מאת אמיר רשיד
סוכנות הידיעות הפלסטינית וואפא
23.4.2010
http://hebrew.wafa.ps/index.php?action=detail&id=41621

מיטשל ברמאללה :מדינה פלסטינית עם רצף גיאוגרפי

עריקאת:השיחות לא יחודשו בימים הקרובים

השליח האמריקאי ג`ורג` מיטשל, הגיע לרמאללה, בדיוק בזמן לפגישה עם הנשיא מחמוד עבאס. הוא החליט למסור הודעה לפני כניסתו ללשכת הנשיא והודיע כי ארצות הברית מכירה בזכותו של העם הפלסטיני להגדרה עצמית ולהקים את מדינתו.

מיטשל חזר על עמדת הנשיא אובמה, לפיה הוא מחויב לתהליך השלום על בסיס שתי מדינות. `מדובר באינטרס פלסטיני, ישראלי ואמריקאי, גם לטובת ילדי הפלסטינים`.
`קלינטון ביקשה ממני למסור לעם הפלסטיני כי הוא זכאי לעצמאות ולהחליט על גורלו` אמר ןציין כי המדינה הפלסטינית תהיה יחידה גיאוגרפית אחת `אנחנו תומכים בנשיא עבאס וראש ממשלתו ורוצים להגשים את החלום, ולהפוך את החלום למציאות, בקרוב ולא בעוד זמן רב` אמר מיטשל.

הפגישה עם הנשיא נמשכה למעלה משעה, מיטשל עזב את רמאללה, ולעיתונאים יצא סאאב עריקאת, הממונה על שיחות השלום שאמר כי מיטשל מסר לנשיא את עמדת אובמה ואת מחויבתו להקמת שתי מדינות וזכות העם הפלסטיני להגדרה עצמית ולהקמת מדינתו .`השיחות לא יחודשו בימים הקרובים, וסגנו של מיטשל ישאר באזור להמשך השיחות` אמר עריקאת שציין כי הפלסטינים רוצים לתת הזדמנות לנשיא אובמה, כי מגיעה לו הזדמנות מאחר ורצונו בהשכנת שלום באזור, ואנו רוצים לסיים את הכיבוש` אמר.

עקיראת תקף את ישראל ואמר כי מי שמכשיל את שיחות השלום זה נתניהו שממשיך בבניה בהתנחלויות וגם במעצרים וחיסולים והצבת מחסומים.`נתניהו מציב תנאים מוקדמים, הוא לא רוצה לדבר על ההתנחלויות בירושלים, גם רוצה לכפות את תנאיו על הצד הפלסטיני` אמר עריקאת.


יכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד המתווה האכזרי! לקבל פליטים מאוקראינה מיד וללא הגבלות!י
ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות