קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

דרישה: "לאפשר לסטודנטים מעזה ללמוד בגדה"

עשרה חתני פרס ישראל ויותר מ-50 אנשי אקדמיה ואנשי רוח ותרבות פנו היום (רביעי) במכתב לשר הביטחון אהוד ברק בבקשה לבטל את האיסור הגורף שמטילה ישראל מאז שנת 2000 על מעבר סטודנטים פלסטינים מעזה לגדה המערבית לצורך לימודים. בין החותמים על המכתב גם חתני פרס ישראל לשנת 2010 פרופסור אבישי מרגלית ופרופסור יהושע קולדוני, זוכי הפרס בעבר פרופסור דוד טרטקובר ויהודה ג`אד נאמן ואנשי התרבות יהושע סובול וניר ברעם.


`אנו סבורים כי איסור גורף על מעברו של כל תושב עזה המבקש ללמוד בגדה המערבית, הנו איסור בלתי מידתי שראוי לבטלו`, כותבים האישים, `במקום איסור זה, אנו מבקשים לאפשר לצעירים להגיע למקום לימודיהם בכפוף לבדיקה ביטחונית פרטנית של בקשותיהם ולכל הפחות – ששר הביטחון יכונן מנגנון שיאפשר בדיקה פרטנית במקרים שלפתרונם עשויות להיוודע השלכות אנושיות חיוביות`.


עוד נאמר במכתב, כי `הכשרה אקדמית ומקצועית, הינה חיונית לרווחתה ולצמיחתה של החברה הפלסטינית ולפיתוחו האישי של כל אחד מהצעירים והצעירות המבקשים לקדם את עצמם וכי מתן אפשרות לשכנינו הפלסטינים לבנות חברה אזרחית משגשגת ושוחרת שלום מקדם אינטרס ישראלי מובהק`.


המכתב המדובר מהווה חלק מצעדים שנוקטת עמותת `גישה`, אשר פנתה באחרונה לרשויות הביטחון בעניינם של שלושה סטודנטים שהתקבלו ללימודים באוניברסיטת בית לחם. השלושה היו אמורים להתחיל את לימודיהם בקיץ 2009, אולם למרות בקשת עמותת `גישה` ואוניברסיטת בית לחם, סירבה ישראל לאפשר את יציאתם מעזה.

ד-ה
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד