קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - מצור, חומה ומחסומים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אחמד סלימן סאלם דיב, בן 19, נורה למוות במהלך הפגנה לא אלימה סמוך למעבר נחל עוז שרצועת בעזה
Pal Reports
28.04.10נחל עוז, עזה, שטחי פלסטין הכבושה, 28 באפריל 2010, 18:00
Pal Reports


אחמד סלימן סאלם דיב, בן 19, נפטר מאובדן דם בשעה 16:30 היום, לאחר שעבר ניתוח חירום. דיב נורה במהלך הפגנה לא אלימה סמוך למעבר נחל עוז שרצועת בעזה.

אדי מורמך, פעיל בריטי בארגון ISM שהיה עד לאירוע, סיפר: `עמדנו סמוך להתקהלות של צעירים מאחורי סלע גדול, שרובם שרו ונופפו בדגלים, במרחק של כחמישים מטרים מגדר הגבול. למרות שחלק מהצעירים זרקו אבנים שמצאו על הרצפה, לא ראינו אף אחד מהם מנסה להתקרב לגדר, ובוודאי שלא לעבור אותה. לפתע, לשמאלנו, ממול לסלע, שם נאספו כעשרה אנשים שעמדו במרחק של כשלושים מטר מהגדר, נורתה ירייה בודדת, ואדם אחד הובהל מהמקום. יכולתי לראות שהכדור פגע בחלק נרחב מירכו, וכמות דם רבה זבה. בעודו ממשיך לדמם, הוא פונה לאמבולנס שהמתין במרחק של כמאה מטרים ממקום האירוע`.

לפי אווה בארטלט, פעילה קנדית בארגון ISM ועדת ראייה: `המדיניות של ישראל להשתמש באש חיה לפיזור התקהלויות היא חלק מהזלזול הכולל שלה בחייהם של מיליון וחצי פלסטינים החיים בתנאים קשים תחת המצור הישראלי הנמשך על עזה. משקיפים בינלאומיים ממלאים תפקיד חשוב בתיעוד וריסון האלימות הישראלית, אך היא מונעת את כניסתם לעזה`.

פעילה בריטית נוספת ב- ISM, ראדה דניאל, הוסיפה כי: `הפגנות ההתנגדות העממית ימשיכו לכל אורך הגבול עד שלפלסטינים תהיה גישה לאדמותיהם שסופחו לאזור החיץ שקבעה ישראל בתוך הרצועה, ועד שיוסר המצור. ביאנקה, פעילה מאלטזית שנורתה בשבת בערב ברגלה, צפויה לשוב לשאר הפעילים הבינלאומיים המצטרפים בקביעות ליוזמות המקומיות נגד אזור החיץ ומדווחים מתוכן`.

אחמד דיב נפצע באורח אנוש בהפגנה שמנתה מעל 200 אנשים, אשר צעדו לעבר אזור החיץ שקבעה ישראל סמוך למעבר נחל עוז, בצידה המזרחי של הרצועה. הוא הובהל באמבולנס לבית החולים שיפא בעזה, כשהוא סובל מאובדן דם רב. הפציעה התבררה כקטלנית משום שהכדור פגע בעורק הראשי, ריסק את עצם הירך ופגע בשריר הסובב וברקמות שונות.

הפגנות עממיות נערכות בקביעות נגד ההחלטה השרירותית של ישראל לקבוע אזור חיץ באורך של 300 מטר כאזור סגור למעבר של פלסטינים, שם מיושמת מדיניות `לירות כדי להרוג`. אנשים נורים באופן תדיר אף במרחק של שני קילומטרים מהגבול. `המטה העממי לבטחון באזור החיץ` הוא ארגון גג שכולל ארגונים המייצגים חקלאים ותושבי רצועת עזה המתגוררים בסמוך לגבול.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פנייה דחופה לשר הביטחון ולמתפ"ש: אפשרו כניסת ציוד מחשבים ותקשורת לרצועת עזה‎
תרחיש הבלהות שיצרה ישראל: קורונה ברצועת עזה
מנכ`לית ארגון זכויות האדם הישראלי `גישה`, תניה הרי, תנאם היום בפני מועצת הביטחון של האו`ם,