קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

נצרת עילית : אישור תוכנית לבניית 684 יחידות דיור על אדמות שהופקעו מהכפר הערבי עין מאהל
israblog.nana10
ערביי48
29.04.10
http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=661836&blogcode=11750445


אתר אל ערב מדווח כי הוועדה לתכנון ובנייה אישרה את התוכנית לבניית שכונת הר יונה ד` בנצרת עילית, הממוקמת על אדמות שהופקעו מתושבי הכפר הערבי הסמוך עין מאהל. על פי מקורות במשרד השיכון ובעירייה נאמר כי התוכנית מיועדת למצוא פתרונות דיור לעולים החדשים ולתושבי העיר, אך יחד עם זאת, מהעירייה נמסר כי השכונה תהיה פתוחה בפני כל האזרחים, וזאת בניגוד לשכונת הר יונה ג` שנועדה אך ורק ליהודים הדתיים.

הרוחות בכפר עין מאהל סוערות, שכן עם אישור התוכנית הפך הכפר למעין מובלעת ערבית בתוך העיר היהודית או כלשון התושבים `גיטו עין מאהל`, כאשר אין לכפר לאין להתפתח ואין איפה לבנות לזוגות הצעירים בכפר שעה שהאדמות שלהם מופקעות. יש לציין כי מאז הקמת העיר נצרת עילית הופקעו כיותר מ-13,000 דונם מהתושבים דבר שגרם למצוקת דיור גדולה.

יו`ר המועצה בכפר אמר שעם ביצוע התוכנית המצב בכפר יהפוך לקטסטרופאלי ובלתי נסבל. הוא הסביר שהתושבים לא הצליחו להתנגד לתוכנית בשל העובדה כי הגשת ההתנגדויות כרוכה בעלויות כספיות, ואין להרבה תושבים מאיפה לממן את אותן עלויות. הוא הוסיף ואמר כי המועצה מינתה עו`ד שייצג את התושבים על חשבון המועצה, אך מרבית התושבים לא שיתפו פעולה עם אותו עו`ד.


נכתב על ידי ערביי48ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב