קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

בפעם השנייה בתוך שבוע העבירה ישראל בכפייה פלסטיני מהגדה לרצועה: המגורש מתגורר בגדה מאז היותו בן 7

המוקד להגנת הפרט
29.04.10
http://www.hamoked.org.il/news_main_heb.asp?id=910

ביום ה-27 באפריל, העבירה ישראל בכפייה לעזה את פאדי אלעזאזמה, יליד שנת 1991, אשר עבר - בהיותו בן 7 שנים - עם אביו ואחיו מהרצועה לגדה, שם הקימו את ביתם.

מר אלעזאזמה נעצר על ידי חיילים במקום עבודתו ומאחר שלא היתה ברשותו תעודת זהות, נלקח לחקירה. לאחר בדיקה ברישום הישראלי נודע לחוקריו כי נולד ברצועת עזה, וככל הנראה נותרה כתובתו רשומה בעזה מרשם האוכלוסין שבידי ישראל.

הוא הוחזק במרכז החקירות משך חמש שעות, כשהוא אזוק בידיו וברגליו ועיניו מכוסות, ו`חוקריו` מכים אותו וחובטים בו. למרות שהבהיר לחוקרים כי ביתו בגדה ושם חי מאז שהיה ילד, הועבר בכפייה, עוד באותו יום, לרצועת עזה.

למותר לציין שלמר אלעזאזמה לא ניתנה האפשרות לערער על ההחלטה לגרשו מביתו, לפנות לקבלת ייצוג או לעדכן את בני משפחתו אודות מצבו.

ברור, כי בין אם על פי הצווים החדשים שנכנסו לתוקפם ב-13 באפריל 2010, או בכל אמצעי אחר, ממשיכה ישראל בגירוש פלסטינים, המתגוררים בגדה שנים רבות, לרצועת עזה.

המוקד פנה בדחיפות לצבא, בדרישה להחזיר את מר אלעזאזמה לגדה, ולהפסיק לאלתר את המנהג הפסול של העברות-כפייה של פלסטינים המתגוררים בשטחי הגדה, לרצועת עזה.

נכון להיום, מר אלעזאזמה מתגורר באוהל מחאה בבית חנון שבעזה. המוקד להגנת הפרט מייצג אותו ויעדכן בכל התפתחות נוספת.לצפייה במכתב המוקד לאלוף פיקוד מרכז מיום 27.4.2010

לצפייה בחומר רקע ובצווים

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב