קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ילדי משפחת ג`רוסא חזרו לביתם בעזה
מאת בומה ענבר
2.5.10
ביום ראשון 2.5 במהדורת החדשות של ערוץ 10 תשודר

כנראה כתבה נוספת בנושא של שולמי אלדר

לאחרונה שודרו שתי כתבות של שלומי אלדר בחדשות ערוץ 10 על משפחת ג`רוסא מעזה. למשפחה חמישה ילדים, ששנים מהם סובלים ממחלת עור קשה מאוד. שני ילדים נוספים נפטרו מהמחלה. הכתבה הייתה קשה לצפייה ועוררה את הלב הרחום הישראלי ואחריה התגייסו רבים לעזרה.

הילדה רימא בת השבע ואחיה התינוק פארוק בן השנה, סובלים קשות מהמחלה הדורשת טיפול רצוף של חיטוי הפצעים וחבישתם ושמירה מפני זיהום היכול להביא למותם.

הרשות הפלסטינית מסרבת לממן לילדים את הטיפולים בישראל ולמשפחה אין אמצעי מימון. בעקבות כתבתו של שלומי אלדר התגייסו ישראלים רבים לעזרת המשפחה ועל כך תודתי בשמה.

ביום שישי האחרון, החזרתי את המשפחה לעזה לאחר אשפוז של 18 יום בבית החולים דנה –איכילוב שם הם קיבלו טיפול רפואי למופת ומצבם השתפר מאד.

כמו כן הם קיבלו הדרכה להמשך הטיפול וצויידו בחומרי חבישה שנתרמו ע`י היבואן (עלות של כ-5,000 שקל בחודש).

תודה לכל הישראלים שעזרו למשפחה : שלומי אלדר כתב ערוץ 10 ארגון רופאים לזכויות אדם שהסדיר את הבאתם לבדיקות תורם אלמוני שתרם תרומה כספית גדולה לכיסוי האשפוז החברה שתרמה את הציוד הרפואי להמשך הטיפול מנהלי מעבר ארז צוות בית החולים דנה איכילוב אבי שעזר בהסעה אנשי יפו שנרתמו לעזור

תורמים נדיבי לב ששלחו(או ישלחו) כספים: עדנה, מקי, רותי, יעל, חדווה, דפנה, נחמה, אלה, טליה, נחמה, דואק, עדנה, אפרת, אבישי ועוד.ביקור בחווארה- בומה ענבר

היום, שבת 1.5.2010 יצאנו אורי פינקרפלד מרבדים, יואל מרשק - ראש אגף המשימות ואני (בומה), לפגישת היכרות/הזדהות עם אנשי חווארה.

במסגרת פעילותנו בכפרים סאלם, דיר אל חטאב, בורין והסביבה, אנחנו עוברים בחווארה מידי שבוע ואף עוצרים בה לארוחה ולקניות.

מתנחבלי יצהר הגבירו בתקופה האחרונה את התקפותיהם על שכניהם הפלסטינים וכל זאת באזור שבשליטת צה`ל, שאינו מצליח למנוע זאת או

לעצור את המתנחבלים.

במסגרת מבצע `תג מחיר` של אנשי יצהר, הם יורדים לחווארה ומבצעים פוגרומים במקום.
בפגישתנו אתמול עם מנצור אבו טארק ראש המועצה בעבר וחבר בה בהווה, וכמו כן מכהן כיו`ר הועדה המשותפת לכפרים באזור שכם, (בורין,חווארה, קליל, עורתא, מדמא, עצירה אל-קבליה, ערק בורין, עינבוס ועוד) עלתה הצעה לקיים עצרת משותפת ישראלים ופלסטינים. מטרת העצרת לגנות את האלימות ולקרוא לממשלת ישראל לפנות את המאחזים

הבלתי חוקיים איתמר, אלון מורה, ברכה ויצהר הממוקמים בלב אזור המאכלס מאות אלפי פלסטינים.

ישיבתם של המתנחבלים במאחזים אלה מונעת את האפשרות להגיע להסכם שלום באזורנו.

אפשרות נוספת שהועלתה היא לקיים עצרת של ישראלים ליד מחסום חווארה על מנת להראות שיש גם ישראלים אחרים –שוחרי שלום ופיוס בין העמים.

לכשתתקבל החלטה, נודיע לכם ונזמינכם להצטרף.

בברכה

ובתקווה לימים טובים יותר באזורנו

בומה ענבר

עק
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב