קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

גרפיטי גזעני נגד ערבים רוסס סמוך למסגד בעכו, והעירייה מוציאה צווי הריסה לערבים5/2010

http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=661836&blogcode=11759438


גרפיטי גזעני נגד ערבים רוסס סמוך למסגד בעכו, והעירייה מוציאה צווי הריסה לערבים

אתר אל ערב מדווח כי כתובות גרפיטי גזעניות כנגד הערבים רוססו על גדר הסמוך למסגד המנשיה בעכו. המסגד עצמו היה בעבר חלק מהכפר הערבי `אל מנשיה` שתושביו גורשו בשנת 1948, ומאז יש איסור להשתמש בו, וכיום הוא נמצא בלב אחת השכונות היהודיות בעיר.

האתר מדווח כי זאת לא הפעם הראשונה שבה יהודים קיצוניים עושים זאת, שכן בעבר הם נהגו לעשות זאת על קירות המסגד, ובעקבות כך החליטה התנועה האסלאמית לגדר את המסגד, ולאטום את החלונות, דבר שמנע מהקיצוניים להיכנס למסגד ובשל כך הם נוהגים לכתוב גרפיטי גזעני על הקירות הסמוכים למסגד.

חבר מועצת העיר אחמד עודה אמר לכתב האתר כי העירייה אינה פועלת על מנת למנוע תופעות אלו. הוא ציין כי העירייה בעצם מעודדת את הקיצוניים בכך שהיא לא מענישה אותם ולמעשה בשתיקתה היא הופכת לשותפה בפשע. הוא תהה האם העירייה הייתה מתנהגת באותה דרך אם המקרה היה הפוך?

שייח` מוחמד סאלם, נציג התנועה האסלאמית בעיר, אמר כי על המשטרה לפעול ולהעניש את המסיתים. לדבריו, היחסים בין התושבים היהודים והערבים בעכו הינם טובים, אם כי קבוצות קיצוניות מעיבות על הקשר הזה. הוא הוסיף שעל כל תושבי העיר להוקיע את סממני הקיצוניות על מנת לשמור על מרקם החיים בעיר.

בהקשר דומה, אתר אל ערב דיווח עוד כי עיריית עכו הוציאה 14 צווי הריסה לבתים בשכונת ברבור הערבית בעיר.
זה המקום לציין כי שכונת ברבור הינה שכונה שהוקמה מלפני קום המדינה, אך העירייה אוסרת לבנות בה בתים והיא אינה מספקת לתושבים שירותים עירוניים מלבד שירותי פינוי זבל. בשכונה מתגוררים כ-170 אישי בבניינים מפח, ולאחר מאבק ממושך, השכונה חוברה גם לשירותי המים והחשמל.

חבר מועצת העיר, אחמד עודה מסר לכתב האתר כי תושבי השכונה סובלים מיחס גזעני שכל מטרתו לגרום להם לעזוב את בתיהם וזאת לטובת ייהוד השכונה או לטובת ההשתלטות על השטחים שהם בבעלות פרטית של התושבים.

אדהם ג`מל, חבר מועצת העיר החבר בקיאולציה, אמר לכתב האתר כי קיים הסדר בין התושבים לבין ראש העיר משנת 1999 שלפיו התושבים מתחייבים שלא לבנות עוד בניינים בשכונה, ובמקביל העירייה תפסיק את ההליכים המשפטיים כנגד התושבים והיא תקדם תוכנית תב`ע על מנת להכשיר את הבנייה. עם זאת הוא אמר כי מדובר בבניינים שנבנו שלא במסגרת ההסכם ולכן ההסכם לא חל עליהם. הוא אמר שלא ידוע לו על צווי הריסה, וכי במידה ויש צווי הריסה הוא יבדוק את העניין מול העירייה.O


מ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד