קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

קול אחד משדרות ועוטף עזה - עדכון חשוב וקריאה להפצת מידע
3.5.10

שלום לכולכם!

עבר זמן מאז העדכון האחרון. מרבית הפעילות המתבצעת בשטח אינה מדווחת וזו הזדמנות לעדכן אתכם בחלק מהמתרחש.

קמפיין לסיום המצור על עזה - פתחנו בקמפיין מתמשך הקורא לסיום המצור על עזה. הקמפיין מדגיש 2 מרכיבים עיקריים: ההיבט ההומניטרי - הפגיעה המתמשכת באוכלוסיה האזרחית בעזה. ההיבט הבטחוני - המשך המצור יוצר מציאות אשר מקצינה את המצב בעזה, תערער שוב את האזור ותפגע בכולנו, בעתיד הקרוב או הרחוק יותר.
במסגרת הקמפיין נקיים פעולות שונות הכוללות הגברת מודעות בקרב האוכלוסיה למציאות בעזה ולסכנה בהמשך המצב, קריאה למקבלי ההחלטות לשנות את מדיניות, פעולות לשם חשיפת הנושא דרך התקשורת ועוד... לפני יומיים שלחנו מכתב בעניין זה לראש ממשלת ישראל. ניתן לקרוא אותו באתר או במסמך המצורף:
http://www.othervoice.org/info/heb/events/events-006.htm
מצורפות 3 גרסאות של המכתב: עברית, ערבית, אנגלית. חשוב לנו שהמכתב יגיע לתפוצה רחבה ככל שניתן ונודה לכם מאוד על הפצתו.

ביקורים של קבוצות - קול אחר מארחת מידי שבוע קבוצות מהארץ ומהעולם: בני נוער, ארגונים יהודיים, אירגונים לא יהודיים, עמותות, אנשי קונגרס אמריקאי, אנשי תקשורת, אנשי קולנוע ועוד ועוד... בחודשים האחרונים נפגשנו עם מאות מבקרים וחשפנו אותם לפעילות שלנו ולתפיסת המציאות והסיכוי לשינוי כפי שאנו רואים אותו. הזווית של קול אחר שונה מהותית ממרבית הזויות שהם שומעים, מאחר ואנו מציגים מצד אחד את הזווית הישראלית באזור אשר חוותה תקופה טראומטית ארוכה ועדיין נמצאת בחוויה קשה של אי וודאות, ומצד שני את היכולת של תושבים באזור להיות אמפטיים למה שקורה בצידו השני של הגבול, לקיים קשר רציף עם תושבים בעזה ולא לוותר על התקווה, למרות הכוחות הרבים הפועלים בשני הצדדים כדי לפגוע בתקווה זו. התגובות של הקבוצות מאוד חיוביות, הם ממליצים עלינו בפני קבוצות נוספות ומחזקים את כיוון הפעולה שלנו.

מפגשים עם צעירים מעזה - בהמשך ל 2 מפגשים מאוד מוצלחים שקיימנו בחודשים האחרונים, אנו נקיים באמצע יוני מפגש נוסף של צעירים מישראל ועזה. המפגשים הם הזדמנות יוצאת דופן ליצירת קשרים אישיים ואמיתיים עם אלו שנחשבים בעיניי רבים ל`אוייב`... בשנה הקרובה נעשה מאמץ לגיוס משאבים שיאפשרו הרחבה משמעותית של פעילות זו לאוכלוסיות שונות.

הקמת עמותה - קול אחר נרשמה לפני מספר שבועות כעמותה. משמעות הדבר היא שאנו כעת גוף רישמי וחוקי. המטרה בהקמת עמותה היא לחזק את הפעילות, לאפשר עבודה מסודרת מול גופים שונים ולאפשר ערוץ נוח לגיוס משאבים (כספים). הקבוצה רואה חשיבות גדולה בשימור אופי הקבוצה כקבוצה שצמחה וצומחת מהשטח ולמרות ההגדרות החוקיות תעשה כל מאמץ לשמור על אופי זה.

אתר האינטרנט - אתר האינטרנט עבר שידרוג לפני כחודשיים. האו עדיין לא מתעדכן בתדירות הרצוייה, אולם אנו מקווים שגם זה יקרה בקרוב: www.othervoice.org

וציטוט לסיכום:
`הבה נזכור כיצד ראו אותנו שאר העמים, וכיצד עדיין הם רואים אותנו בכל מקום כמשהו זר ונחות. חלילה לנו לעשות לאחרים מה שנעשה לנו! אנו צריכים היכולת לראות את עצמנו במקומו של האחר, הזר, ולשים את נשמתו כנשמתנו. ועלי להודות: מבהיל בעיני הדבר, מה מעט אנו מכירים את האדם הערבי.` מרטין בובר 1929

להתראות, אריק30.4.2010

לכבוד

מר בנימין נתניהו - ראש ממשלת ישראל

אנו, תושבים משדרות ועוטף עזה, נהנים למעלה משנה משקט יחסי באזורנו. לא כך שכנינו בעזה. במרחק של דקות ספורות מביתנו, אנשים חיים בתנאים בלתי אנושיים בכלא הגדול ביותר בעולם. למצור המתמשך מזה שנים שישראל הטילה על עזה אין שום הצדקה ביטחונית. ההיפך הוא הנכון: המצור רק פוגע בביטחון ישראל מפני שהוא מעמיק את האיבה והשנאה של תושבי עזה לישראל ומעודד מעשי נקם וטרור. זוהי חבית חומר נפץ שהייאוש, התסכול והזעם יכולים להבעירה בכל עת. האזרחים הפשוטים הם הסובלים מהמצב בעוד הקיצוניים ניזונים ממנו ומתחזקים מידי יום. במציאות הנוכחית, מעגל האלימות הבא באזורנו הינו רק עניין של זמן ויהפוך פעם נוספת את חיינו וחייהם לסיוט.

המצור גורם נזק וסבל בלתי מתקבל על הדעת למיליון וחצי בני אדם. אין, ולא יכולה להיות, שום הצדקה לענישה קולקטיבית כזו. המצור מונע מהתושבים צרכי קיום בסיסיים, החל מסוגי מזון רבים וחיוניים לבני כל הגילים, מתינוקות ועד זקנים, ועד לתרופות ולמכשור רפואי, שחסרונם פוגע קשות בבריאות האזרחים ובמקרים רבים גורם למותם של חולים ופצועים. המצור גם פוגע קשות בתשתיות ובאספקת שירותים לאוכלוסיה, מאספקת דלק לתחבורה, לייצור חשמל ולהפקת מים, ועד לאספקת אספלט לכבישים ומלט וברזל לבניה, כולל בניה לשיקום המבנים הרבים שנהרסו ב`עופרת יצוקה` ובפעולות צבאיות אחרות.

המצור הוא מסוכן ולא מוסרי!

אנו קוראים לך לפעול להסרת המצור מעזה, תוך הבטחת סדרי ביטחון ראויים, ויצירת הזדמנות לחיים של כבוד לשכנינו ולנו.

אנא הצע לנו תקווה, ולא מעגל אלימות נוסף!!!

נודה על תגובתך.

חברים בקבוצת `קול אחר`

* `קול אחר` הינה קבוצה של תושבים משדרות ומאזור עוטף עזה, שדוגלת בפתרון לא אלים לסכסוך המתמשך, ומקיימת הידברות רצופה עם אנשים מרצועת עזה.
O


N
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

הודעה מאת מארגני ההפגנה הערב (מוצ`ש) בכיכר רבין
נגד הסיפוח, נגד השחיתות, נגד המגיפה הכלכלית - ההפגנות שהיו ואלה שיהיו בימים הקרובים ‎
לא לסיפוח! כן להכרה במדינת פלסטין! משמרת מול הקונסוליה האמריקאית בירושלים, יום שישי 3.7י