קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

בכיר פלסטיני: ישראל מתחמקת מהמו"מ
ynet
עלי ואקד ורועי נחמיאס
06.05.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3885695,00.htmlהפלסטינים מפנים אצבע מאשימה כלפי הצד הישראלי לקראת שיחות הקירבה: גורם בכיר ברשות הפלסטינית אמר היום (ה`) ל-ynet כי `המבחן הגדול של האמריקנים יהיה לסכל את תרגילי ההתחמקות של הממשלה בישראל בימים ובשבועות הקרובים`.

לדברי הגורם, גם הפלסטינים וגם האמריקנים מבינים שהמאמץ הישראלי בתקופה הקרובה יתרכז בניסיונות להתחמק מהמשא ומתן ולמנוע את התקדמותו ככל האפשר.

`גם אנחנו וגם האמריקנים הבנו שהישראלים מנסים לא להיכנס לתהליך הזה ולכן הם ינסו לעשות הכול כדי לטרפד אותו והדיבורים בימים האחרונים על כך שסוגיית הביטחון תהיה מבחינת הישראלים גולת הכותרת, היא האיתות הראשון מבחינת ישראל לפתיחת תרגילי ההתחמקות והניסיונות לפוצץ את המשא ומתן עוד טרם התחיל`.

`לא ניתן לדון בביטחון במנותק מסוגיית הגבולות`
הגורם אמר כי בשיחות שקיימו שני הצדדים עלתה האפשרות שהישראלים, אם ייכשלו בניסיון למנוע את שיחות הקירבה, יעשו הכול כדי להכשיל את השיחות האלה. `האמריקנים מבינים שאנו עושים מאמצי ביטחון עילאיים לשמור על הסדר והיציבות בשטחים. הישראלים בעצמם הודו בכך מספר רב של פעמים וכל הדיבור על סוגיית הביטחון נועד מבחינת ישראל להביא לכך שעשרות סבבי משא ומתן יבוזבזו כמו בעבר על מחסום פה או מחסום שם`.

לדברי הגורם הפלסטיני, לא ניתן לדון בסוגיית הביטחון במנותק מסוגיית הגבולות. `בלי לזלזל בסוגיה הזו, אנחנו צריכים להתקדם הן לרוחב והן לאורך במקביל בכל אחת מסוגיות הליבה ולא ניתן לדון בסוגיית הביטחון במנותק מסוגיית הגבולות. לכן, כשהתבנית של המשא ומתן מובנת לכל הצדדים למעט ישראל, ולפיה המשא ומתן יתרכז גם בסוגיית הגבולות, באים הישראלים ומעלים את עניין סידורי הביטחון`.

`האמריקנים לא יתנו לישראל למרוח את הזמן`
לדברי הגורם, הישראלים העלו את סוגיית הביטחון כי הם מבינים שהם לא יוכלו לשחק את משחק ההתנחלויות פעם נוספת לאחר שהאמריקנים הבהירו להם כי כל דיווח אמיתי או מפוקפק על בנייה נוספת לא יתקבל בעין יפה, הישראלים מחפשים מוקשים נוספים.

אותו בכיר אמר כי האמריקנים מודעים לכך שמרחב התמרון של נתניהו בתוך ממשלתו מצומצם ביותר, אך לדבריו, `הנקודה המעניינת מבחינתנו היא שהאמריקנים הבהירו שלא יהיה שום משקל לדבר ושעמדה של מפלגה כזו או אחרת לא אמורה לטרפד משא ומתן על אזור שלם בעולם, משא ומתן שתהיה לו השפעה ישירה על האינטרסים האמריקנים בעולם`.

יחד עם זאת, הפלסטינים צופים כי האמריקנים לא יכפו על ישראל לו`ז מוגדר לסיום המשא ומתן, `אך הם גם הבהירו שלא יתנו לישראלים למרוח את הזמן כפי שקורה מאז אוסלו. האמריקנים נחושים להביא לחידוש המשא ומתן וליציקת תוכן אמיתי למשא ומתן הזה. הם שבו והדגישו את מחויבותם לעיקרון המדינה הפלסטינית העצמאית בגבולות 67` בתקופה הקצרה ביותר`.

אבו מאזן: חמאס מבריח נשק לגדה
בתוך כך, יו`ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הודה כי חמאס מבריח כמויות נשק גדולות לגדה המערבית. בראיון מיוחד שהעניק אבו מאזן לעיתון `א-שרק אל-אווסט` היוצא לאור בלונדון הוא אמר כי מנגנוני הביטחון הפלסטינים תופסים כמויות גדולות של מצבורי נשק מדי יום בגדה.

`מה שהם עושים, למרבה הצער, הוא הברחת נשק וחומרי נפץ ואגירתם בגדה המערבית`, אמר אבו מאזן לעיתון במסעו האחרון לסין. יו`ר הרשות הוסיף: `מדוע הם מענישים את מי שיורה רקטות מעזה ואוגרים נשק, חומרי נפץ וציוד בגדה? בכל יום אנו שמים את ידינו על מצבורי נשק. מדובר בכמויות גדולות. בכל יום אנו שמים את ידנו על נשק. מדוע? אם אתה אומר שאתה מחויב לרגיעה ומעניש את מי שיורה רקטות ומאשים אותו בחריגה מן ההסכמה הכללית הלאומית, מדוע העמדה הזאת נכונה בעזה ושגויה בגדה?`.


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב