קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ישראלים בארה"ב: "הטכניון יצר טכנולוגיות לרצח"
ynet
יצחק בן חורין
06.05.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3886056,00.html, וושינגטון איך הפכו הפיתוחים הטכנולוגיים והמדעיים שמקורם בישראל להפוך דווקא לסמן של בושה עבור ישראלים עצמם? פרופסורים מאוניברסיטת תל-אביב וממכון ויצמן חתמו על על מכתב גינוי שנשלח למוזיאון המדע של בוסטון המארח בימים אלה תערוכה הסוקרת המצאות ישראליות פורצות דרך בתחומי האנרגיה הנקייה, הרפואה והטכנולוגיה - בטענה כי זו מהווה `ניסיון של ישראל להסיח את הדעת מפשעי מלחמה` שהיא אחראית להם.

המוזיאון, הנחשב לאחד המכובדים ביותר בארצות-הברית, פתח את התערוכה ביום ראשון האחרון בנוכחות רבים מחברי ההקהילה האקדמית בעיר, שהוזמנו להרצאות שנשאו שם מומחים ישראלים לצד תצוגות מטעם הטכניון, חברת `בטר פלייס` האחראית לפיתוח מכונית מונעת חשמל ומשרד החוץ, שהציג תוכנית סיוע למדינות מתפתחות בתחום החקלאות.

אבל מה שנראה כגאווה ישראלית אמיתית התקבל בהתלהבות פחותה בהרבה בקרב אנשי אקדמיה שונים, ביניהם הבלשן היהודי נועם חומסקי וחברי סגל אקדמי במוסדות בישראל - ד`ר קובי סניץ ממכון ויצמן, פרופסור רחל גיורא וד`ר ענת מטר מאוניברסיטת תל-אביב.
`התצוגה היא חלק ממסע תעמולה של ישראל המנסה להציג עצמה כמגדלור של קדמה במדבר של פיגור, כדי להסיח את הדעת מרקורד אכזרי של פשעי מלחמה, הפרות זכויות אדם ומדיניות בסיסית של אפליה`, כתבו המחברים.

בין היתר, ציינו במכתבם כי `הטכניון אחראי לפיתוח טכנולוגיות של רצח` שצה`ל עשה בהן שימוש, לרבות אמצעים שונים המופעלים בשלט-רחק להרס בתי פלסטינים ומטוסים ללא-טייס הפוגעים באזרחים מהאוויר`.

על פרויקט המכונית החשמלית של היזם שי אגסי, ציינו כי מנכ`ל חברת `בטר פלייס` הוא אלוף משה קפלינסקי, ש`שהיה אחראי להצפת דרום-לבנון בפצצות מצרר במלחמת לבנון השנייה. מדע וטכנולוגיה חייבים להיות לתועלת המין האנושי ולא נועדו להרוס אותו`.
הקונסול הכללי של ישראל בניו-אינגלנד, נדב תמיר, התייחס לדברים בביטול ואמר כי `מבחינתנו זוהי הוכחה להצלחת האירוע ולחשיבות של תערוכה כזו במקום כל כך מרכזי מבחינת מדע וטכנולוגיה`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב