קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

השב`כ ממשיך להעלים אזרחים ישראלים
מאת רחביה ברמן
Youpost
http://www.youpost.co.il/world/local/2073-2010-05-06-18-36-04


הפעיל החברתי אמיר מח`ול, מנכ`ל איתיג`אה, ארגון הגג של העמותות הערביות בישראל, נעצר היום (חמישי, 6.5.10) לפנות בוקר בביתו שבחיפה, לעיני אשתו וילדיו.

לדברי רעייתו של מחו`ול, ג`נאן, 16 אנשי משטרה ושב`כ פשטו על ביתם בשעת הבוקר המוקדמת וביצעו בו חיפוש נרחב תוך שהם מונעים ממנה באלימות לצפות בחיפוש המתנהל. מן הבית נלקחו מחשביהם של בני הזוג ושל בנותיהם הינד (17) והודא (12). כמו כן נלקחו מן הבית מסמכים רבים, מפות, הטלפונים הניידים של בני הבית וכן קלטות בהן אוספת ג`נאן מח`ול הקלטות של היסטוריה פלסטינית שבעל פה לצורך עבודתה.

הגברת מח`ול מספרת כי השוטרים שביצעו את החיפוש והמעצר סירבו להזדהות, על אף שהחוק מחייבם לעשות כן, וגם את צו המעצר - המציין כי המעצר מבוצע בשל `סיבות בטחוניות` לא מנומקות - הראו לה רק לאחר שחזרה והתעקשה מספר רב של פעמים. לדבריה, צו המעצר נחתם ב-23 באפריל, מה שמעלה את התהייה: אם הצורך הבטחוני היה כה בלתי דוחק עד שכוחות הביטחון יכלו להמתין כמעט שבועיים מיום חתימת הצו עד ביצועו, מדוע היו החיפוש והמעצר חייבים להתבצע דווקא בשלוש לפנות בוקר, באלימות ולעיני הילדות.

לדברי הגברת מח`ול, לבעלה לא הותר להיפגש עם עורך דין לאחר מעצרו. במקביל למעצרו של מח`ול פשטו שוטרים על משרדי ארגון איתיג`אה והחרימו גם משם מסמכים וכונני מחשב.

במשטרת ישראל סירבו לאשר את המעצר באופן רשמי, אולם בשיחה שלא לציטוט אישר מקור משטרתי את האירוע. לא לגמרי ברור איזו סכנה יכול מח`ול להוות למדינה דווקא עם צאתו ממנה, והיות שהרשויות מסרבות להודות שעצרו את האיש נראה כי אינן מתכוונות לנמק את הטענה גם כעת.

מערכת יופוסט דוחה בשאט נפש את הניסיון של כוחות הביטחון לנהוג באזרחי ישראל כפי שהורגלו כוחותינו לנהוג בתושבי השטחים הכבושים. אנו דורשים לפרסם לאלתר את עובדת מעצרו של מר מח`ול, לפרסם בדיוק במה הוא נאשם ולהעמידו למשפט מהיר והוגן בו יישמרו כל הזכויות המוקנות לנאשם על פי החוק. לחילופין, אם אין רשויות הביטחון מוכנות לנהוג כך, אנו דורשים לשחרר את מר מח`ול לאלתר ולבטל את הצו המגביל את תנועתו.

דיווח נוסף ב
<http://freedomofsearch.blogspot.com>

ועוד דיווח, עם פרטים נוספים ותמונה
<http://www.kedma.co.il/index.php?id=2870>

ולפרשיה נוספת
www.worldbulletin.net/news_detail.php?id=57951

יכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד המתווה האכזרי! לקבל פליטים מאוקראינה מיד וללא הגבלות!י
ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות