קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

התנהגות המשטרה היא טרור נגד הערבים
ניר יהב וגלעד גרוסמן
וואלה!
http://news.walla.co.il/?w=/1/1674065


מאות בני אדם, יהודים וערבים, אנשים מתחום האקדמיה ופעילים פוליטיים, מקיימים מאז שעות הבוקר (רביעי) משמרת מחאה מול בית משפט השלום בפתח תקווה, שם מתקיים דיון בהארכת מעצרם של ד`ר עומר סעיד מכפר כנא והסופר אמיר מח`ול מחיפה, החשודים בביצוע עבירות ביטחוניות חמורות ובכלל זה ריגול חמור ומגע עם סוכן חוץ מטעם חיזבאללה.

משתתפי משמרת המחאה שהגיעו לבית המשפט יוצאים בקריאה לביטול איפול הפרטים שהובילו למעצר, תחת הכותרת `מנגנוני החושך פועלים לאור יום`. לדברי המנהלים את המחאה, מטרתם להפגין את הנחישות במאבק נגד `משטר השב`כ הישראלי`. עוד הוסיפו אנשי הקבוצה המובילה את המחאה, כי `פעילים פוליטיים פלסטינים מופחדים, מגורשים, מועלמים או נעצרים ודבר מעצרם מושתק. פגישות פוליטיות או פגישות עם נציגי ארגוני זכויות אדם מוגדרות כסכנה לבטחון המדינה`.

אנשי משמרת המחאה טוענים כי ד`ר עומר סעיד נעצר והוחזק בבידוד במשך שבועיים ללא שניתנה לו הזדמנות לדבר אפילו עם עורך דינו.

מנהל עמותת `מוסאוא` לזכויות האזרחים הערבים בישראל, ג`עפר פרח, בירך היום על הצטרפותם של האקדמאים היהודים למאבק לשחרור מח`ול וסעיד. במשמרת המחאה משתתפים, בנוסף לאקדמאים היהודים, גם בני משפחותיהם של סעיד ומח`ול ובכירי הציבור הערבי, ביניהם ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית השייח` ראא`ד סלאח, הח`כ לשעבר ואסל טהא ואחיו של מח`ול והח`כ לשעבר עיסאם מח`ול.

`חטוף ולא עצור`

כ-300 בני אדם הפגינו ביום שני נגד המעצר במהלך משמרת המחאה אמרה רעייתו של מח`ול, ג`ינאן, לאתר החדשות `אל-ערב`, כי בעלה `חטוף ולא עצור`. היא הוסיפה כי `התנהגות המשטרה היא טרור נגד האזרחים הערבים. אנחנו מרגישים שאנחנו בכלא גואנטנמו. מעצרו של בעלי הוא מסר להנהגה הערבית על כך שהמדינה מונעת מאיתנו את הזכות להגן על זכויותינו`. משתתפי ההפגנה נשאו שלטים שעליהם נכתב `די לרדיפה הפוליטית`, `חירות למח`ול ולסעיד`. בראש המארגנים עמד הסוציולוג פרופ` יהודה שנהב.

מחאה דומה נערכה סמוך לפרסום הראשוני אודות הפרשה ביום שני, אז פנה מרכז עדאלה לבית המשפט בבקשה לבטל את צווי איסור המפגשים עם עורכי דין, ו-15 אמצעי תקשורת ערבים ומרכז `אעלאם` פנו לבית המשפט בדרישה לבטל את צו איסור הפרסום. ביום הפרסום החלקי של פרטי הפרשה, לאחר שהמידע התפרסם ברשת האינטרנט וברשתות זרות, קיימו כ-300 בני אדם עצרת בהשתתפות חברי כנסת, אישי ציבור ערבים ובני משפחתו של מח`ול סמוך למרכז היהודי-ערבי `בית הגפן` בחיפה במחאה על מעצר השניים.

ד-ה
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד