קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ארה"ב דורשת: עצרו את פעולות "תג מחיר"
nrg
אלי ברדנשטיין
13.05.10
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/106/528.htmlשבוע לאחר השקת שיחות הקרבה עם הפלסטינים, העביר הממשל האמריקאי מסר ברור לישראל, לפיו אלימות המתנחלים נגד פלסטינים במסגרת מדיניות `תג המחיר` (פגיעת מתנחלים בפלסטינים בתגובה לפינוי מאחזים) חייבת להיפסק באופן מיידי. גורמים בישראל מסרו גם כי האמריקאים דורשים מישראל למצות עם העבריינים את הדין.


המסר הועבר בין היתר במהלך פגישותיו של הגנרל האמריקאי פול סלבה, שליחה של מזכירת המדינה האמריקאית הילרי קלינטון עם בכירים במשרד הביטחון, בהם ראש המטה מדיני ביטחוני עמוס גלעד, מתאם הפעולות השטחים האלוף איתן קוגוט, אלוף פיקוד מרכז אבי מזרחי וסגן שר החוץ, דני אילון.

הגנרל סלבה מבקר באיזור בקביעות מידי כמה חודשים במסגרת המאמץ האמריקאי לבדיקת מילוי ההתחייבויות של ישראל והפלסטינים עוד מימי מפת הדרכים.

הממשל האמריקאי, כך לפי המקורות הישראלים, יודע שהנהגת המתנחלים מגנה את פעולות `תג המחיר` וכי הממשלה פועלת בסוגיה זו, אך הוא סבור שישראל צריכה לפעול יותר כדי למנוע הישנות של מקרים כאלה בעתיד. מנגד, שיבח הממשל את התנהלות ההנהגה הפלסטינית שמונעת התלהמות ותסיסה בעקבות פעולות המתנחלים.

בפגישה שקיים הגנרל סלבה עם אילון, הדגיש אילון את החומרה בה רואה ישראל את המשך פעילות ההסתה הפלסטינית הממוסדת הכוללת עידוד אלימות עממית, קריאת כיכרות ורחובות על שמות מרצחים, וכן המשך החרמות על סחורות ישראליות ופעילות הדה לגיטימציה נגד ישראל בזירה הבינלאומית.

לדבריו, התנהגות תוקפנית זו של הרשות הפלסטינית היא בניגוד גמור לאווירה החיובית
שמנסה ישראל ליצור על ידי המשך ההקלות לפלסטינים. אילון הדגיש כי בעוד שאלימות המתנחלים מבוצעת על ידי קבוצה קטנה וקיצונית שישראל עושה הכל כדי להפסיקה, הדה לגיטימציה נגד ישראל מתנהלת על ידי הרשות וראשיה.

במהלך הפגישות הוסיף סלבה כי הממשל האמריקאי כעס מאד על הפעולות שנקטו הפלסטינים על מנת לסכל את כניסתה של ישראל לארגון ה-OECD.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב