קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

"הסוכן הזר" בפרשת מח`ול-סעיד הוא חסן ג`עג`ע
tapuz
רחביה ברמן
12.05.10
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=54&MessageId=141454115&r=1
בא במגע עם ה`סוכן הזר` עמו נפגשו העצורים מח`ול וסעיד שייך ככל הנראה לחמולה נוצרית-לבנונית בראשה עומד אויב מושבע של חיזבאללה, והוא עצמו נמנה ככל הנראה על קבוצות המתנגדות בגלוי למעורבות הסורית בלבנון. אם זה האקדח המעשן של יובל דיסקין, הרי שההר בקושי יוליד עכבר

ל`יופוסט` נודע כי `הסוכן הזר`, שבמגע עמו נאשמים העצורים אמיר מח`ול מחיפה וד`ר עומר סעיד מכפר כנא, הוא חסן ג`עג`ע, אזרח לבנוני הנשוי לבתו של הסופר וההיסטוריון הפלסטיני אכרם זייתאר.

כרגע מתבצעים ניסיונות לגלות מידע נוסף, אולם מן הבדיקות שהתבצעו עד כה עולה כי מעבר לשיוך המשפחתי העולה מן השם ג`עג`ע - חמולה נוצרית-מארונית עליה נמנה גם סמיר ג`עג`ע, מנהיג המפלגה הימנית-נוצרית `הכוחות הלבנוניים`- נמצאו ראיות המצביעות על כך שחסן ג`עג`ע משתייך לארגונים הפועלים נגד המשך השליטה הסורית במתרחש בלבנון. כאמור, בשעה זו עדיין נעשים מאמצים לאמת מידע זה, אולם בשם עצמו אני מרגישים בטוחים די הצורך בכדי לדווחו לקוראינו.

אם אמנם מדובר בבן למשפחת ג`עג`ע המארונית ובאדם הפועל נגד האינטרס הסורי בלבנון, הרי שהדבר שם ללעג את הטענה כי שני האזרחים הישראלים העצורים `באו במגע עם סוכן חיזבאללה`. אין גורם בלבנון העוין את החיזבאללה יותר מסמיר ג`עג`ע ומקורביו, וכל הפועל נגד השליטה הסורית בלבנון ממילא מהווה אויב של חיזבאללה ולא סוכן שלה.

מכיוון שיהיה אשר יהיה האיש אשר עמו היו העצורים במגע, הוא עצמו בוודאי יודע שזה הוא, והעצורים עצמם יודעים עם מי היו בקשר, והאדם עצמו הרי הוא אזרח זר שאינו צריך לחשוש ממעצר של השב`כ, הרי שבלי קשר לזהות האיש, ברור שהיחידים מהם מוסתר המידע הם אזרחי ישראל. אם אמנם מדובר בבן לחמולת ג`עג`ע הפועל בגלוי נגד שליטת סוריה ובעלות בריתה בפוליטיקה הלבנונית, הרי שברור גם למה מסתירות רשויות הביטחון את המידע - מכיוון שהוא שומט את הקרקע מתחת למצג השווא (לכאורה, כמובן) שהן מנסות ליצור.

עכשיו, מעבר לזהות `הסוכן הזר`, ולאחר שכל האזרחים הטובים והצייתנים בישראל נעמדו דום למשמע המלים `מגע עם סוכן זר`, `חיזבאללה` ו`ריגול חמור` והתייצבו כאיש אחד מאחורי הדרישה לתלות את העצורים (אפילו לא נאשמים, בשלב זה, שכן עדיין לא הוגש כתב אישום), יש לעיין לרגע בנושא בעין ביקורתית במקצת:

קודם כל, הגדרת החוק האוסר `מגע עם סוכן זר` היא כה רחבה, עד שמעשית, אין לה הרבה משמעות. עם רשויות החוק רוצות בכך, כל מפגש עם אזרח ממדינה המוגדרת מדינת אויב יכול להיחשב `מגע עם סוכן זר`. נסעת לכנס בינלאומי ותפסת שיחה עם עמית למקצוע מלבנון? אם יובל דיסקין רוצה, אתה בוגד ומרגל. החלפת הודעות בפייסבוק עם מישהו בפייסבוק שגם חולה על ליאו מסי? תקבלו את התא שהיה פעם של וענונו במתקן המעצר הסודי שאליו לא ירשו לעורך הדין שלכם להיכנס.

אוקיי, עכשיו בואו נעמיד פנים שאנחנו אכן מתכוונים ל`מגע עם סוכן זר` במובן האמיתי - סוכן של מדינה, או של ארגון עוין. עדיין לא מספיק, במדינת חוק אמיתית, שרק דיברת איתו. המדינה צריכה להוכיח:
- שאכן דיברת איתו
- שהוא אכן סוכן זר
- שידעת שהוא `סוכן זר`
- ואחרון חביב, שדיברתם על נושאים שאינם תמימים בתכלית, ולא נגיד התווכחתם על `מי לוקחת, פיירוז או אסמהן` או על העניין המשותף שלכם בצמחי מרפא, סתם לדוגמא, או על נושא הכנס המקצועי שבו נפגשתם. שהרי, אם נחשוב רגע ברצינות, ונתייחס לטענה ששני העצורים מסרו ל`גורם הזר` עמו נפגשו `מידע רגיש`, עולה השאלה - איזה מידע רגיש יכול להיות ברשותם של שני חברי בל`ד, שהסיווג הביטחוני שלהם כה שלילי עד שבהתקרבם למרחק מאה מטרים ממתקן ביטחוני, מתחילים לוויייני הריגול של ישראל להשמיע צפירות עולות ויורדות (לא, לא באמת-באמת, אבל כן ברמת העיקרון). לאנשים האלה אין יכולת לרכוש שום `מידע רגיש` ואם כזה היה מגיע לידיהם, הרי שהפרשה היתה עוסקת בהם ובמי שנתן להם אותו, ולא בהם ובמי שהם העבירו אותו אליו.

מצד שני, כשהצלחת - לגמרי במקרה, כמובן - לארגן שהשופטת שתשב בתיק, ותדון בבקשות האיפול שלך ובעניין עצמו, תהיה עינת רון, שלפני שהפכה לשופטת בישראל נצפתה מודה כי ילד בן 11 נרצח בדם קר - או לכל הפחות תוך התעלמות בוטה ורב-שלבית מהוראות הפתיחה באש (יורים ירי אזהרה רק מנשק קל ולא ממקלע, ולעולם לא לעבר ילדים, ובטח לא כשאלה נמצאים במרחק אלף מטר), אבל למרות הודאה זו פועלת כדי לטייח את הרצח ולמנוע את ענישת האחראים לו - כשיש לך שופטת כזו בכיס, אחת שמשום מה מקבלת את כל תיקי השו-שו, אז אולי אתה לא צריך לדאוג למה שעובר במדינת חוק אמיתית. ועדיין, גם אם כבוד המטייחת רון תרשיע ותדון למאסר עולם, מעליה יש ערכאות ערעור שלוקחות את כל הקטע הזה של שלטון החוק קצת יותר ברצינות.

אז אם יובל דיסקין מחזיק שפן בדמות האחיין החביב על חסן נסראללה שגם עמו נפגשו העצורים, נחכה ונראה. אבל אם כל מה שיש לו זה חסן ג`עג`ע, רצוי שיחזיר את מר מח`ול ואת ד`ר סעיד למשפחותיהם עוד היום ויחסוך לכולנו את הפדיחה. תודה.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב