קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

עריקאת: מקווים להגיע למדינה תוך 4 חודשים
ynet
yעלי ואקד
19.05.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3891467,00.htmlהשליח האמריקני למזרח התיכון, ג`ורג` מיטשל, נועד בצהריים (יום ד`) עם הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, ולצד מחאות על `פרובוקציות` מצד ישראל, גילה מחזיק תיק המו`מ באש`ף, סעיב עריקאת, מעט רוח אופטימית: `אנחנו מקווים שבארבעת החודשים הקרובים נוכל להגיע לפתרון של שתי מדינות על בסיס קווי 67``. הפלסטינים קצבו ארבעה חודשים לשיחות הקירבה.


לדברי עריקאת, `השיחות מתמקדות בסוגיות הסדר הקבע כמו גבולות וביטחון`. הוא הביע מורת רוח מצעדיה של ישראל: `הבהרנו שהריגת הנער באזור רמאללה, וההכרזות המתגרות בעניין ההתנחלויות מסכנות את השיחות`. בתום פגישת מיטשל ואבו-מאזן, סיפר עריקאת לעיתונאים כי הפלסטינים הביעו את תקוותם בפני השליח שהממשל האמריקני יצליח לחייב את ישראל להפסיק את מה שהוא מכנה `הפרובוקציות שלה` - המעצרים, הרחבת ההתנחלויות ומדיניות יצירת העובדות בשטח.
הוא הזהיר מפני `ההכרזות ששמענו בימים האחרונים, מפי הבכירים הישראלים על כישלון השיחות - במהלכן`. עריקאת סיפר כי אבו-מאזן אמר שהרשות נחושה להביא להצלחת מאמצי מיטשל ולהצלחת המשא-ומתן, ובעיקר בסוגיות הסדר הקבע - כדי להגיע למדינה פלסטינית בגבולות 1967.

לדבריו, הפלסטינים לא התעניינו ולא יתעניינו אצל מיטשל בנוגע לשיחותיו עם הישראלים, `שכן מדובר בשיחות קירוב שכל צד מנהל מול האמריקנים. אנו מקווים שארבעת חודשי השיחות ינוצלו כדי לקבוע את גבולות שתי המדינות`.

מוקדם יותר דיווח העיתון `אל-קודס אל-ערבי`, היוצא לאור בלונדון, כי
אבו-מאזן הסכמתו להצבת כוחות נאט`ו בשטחי המדינה הפלסטינית העתידית. כך מסרו מקורות ברשות . לפי אותם מקורות, הכוחות הללו יפקחו על גבולות המדינה העתידית ועל מעברי הגבול שלה - כדי למנוע כניסת אמצעי לחימה לשטחה של המדינה, שאמורה להיות מפורזת.

אתמול נחת מיטשל בישראל ונפגש עם שר הביטחון, אהוד ברק, בדירתו בתל אביב. לא נמסרו פרטים על תוכן הפגישה, מלבד זה שהיא עסקה בשיחות הקרבה.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב