קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

החגיגות נעצרו: אבו טיר התראיין - וזומן לחקירה
ynet
שמוליק גרוסמן ועלי ואקד
20.05.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3892007,00.htmlמשטרת ישראל מציגה: הדלת המסתובבת. שעות אחדות לאחר ששוחרר מהכלא ושב לביתו בצור באהר שבמזרח ירושלים - זומן לחקירה אחרי הצהריים (יום ה`) בכיר החמאס, מוחמד אבו טיר. במשטרת ירושלים סירבו לומר מדוע הוא זומן ובמה בדיוק הוא חשוד.

בסביבתו של אבו טיר העריכו כי הוא זומן לחקירה במגרש הרוסים בעקבות התבטאויותיו בתקשורת לאחר השחרור. בין היתר אמר כי מאסרו נועד לנקום בחמאס על העובדה שהתנועה רשמה ניצחון מוחץ בבחירות, ובניסיון להרחיק את אנשיה ממסגד אל-אקצה.

עוד אמר אבו טיר בראיונות שנערכו עימו כי הוא וחבריו העצורים שמרו על מורל גבוה. בסביבתו מעריכים כי העובדה שהציג עצמו באופן רשמי כחבר פרלמנט מטעם חמאס היא הסיבה להזמנתו לחקירה, שכן על פי חוק אסורה חברות רשמית בחמאס, ואבו טיר הציג עצמו בראיונות כאיש חמאס.

זמן קצר לפני שקיבל את הזימון לחקירה עוד הספיק אבו טיר לחגוג את שחרורו, אחרי כמעט ארבע שנים בכלא. הוא התקבל בידי עשרות בני משפחה וחברים, כשהוא עוטה צעיף ירוק של תנועת החמאס.


כשנשאל אם הוא מתכוון לפעול כדי להביא לעסקה בעניין גלעד שליט, השיב אבו טיר: `זה לא ביד שלי, זה ביד המנהיגים. על ההנהגה הישראלית לחשוב על הדבר הזה`. הוא הוסיף כי לדעתו המנהיגים הישראלים מטרפדים את העסקה.

מי שמוכר בעיקר בזכות זקנו הצבוע סיפר לעיתונאים על החיבה לה הוא זוכה מצד הישראלים. אבו-טיר ציין כי כשהוא הולך להתפלל במסגד אל-אקצה בירושלים, `ילדים ישראלים בבית ספר והמורה שלהם, הם מסתכלים זה אבו-טיר, שייח`, אפשר להצטלם?`. `למה לא`, אמר אבו-טיר, `זה כבוד לבנאדם`. כשנשאל אם הוא יודע מדוע הוא כל כך מוכר, השיב: `כן, אתם יודעים ואני יודע, חלאס, מספיק , אתה רוצה להגיד עליי ארץ נהדרת?`.

ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו