קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

המשטרה הקציבה לאבו-טיר חודש לעזוב את ביתו
nrg
עמית כהן ורוני מלול
20.05.10
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/109/251.html?hp=1&loc=1&tmp=7236
פחות מיממה לאחר שחרורו מבית הכלא הישראלי הודיעה ישראל לבכיר חמאס מוחמד אבו-טיר כי הוא מגורש מביתו שבמזרח ירושלים – כך טוען הערב (ה`) האסיר המשוחרר בשיחה עם nrg מעריב. אבו-טיר הוזמן היום אחר הצהריים לחקירה בתחנת המשטרה במגרש הרוסים, ושם, לדבריו, נודע לו כי נאסר עליו לשהות בתחומי ירושלים, ובכללם הכפר הפלסטיני אום-טובא, שבו הוא מתגורר. במשטרה סירבו הערב להתייחס לתוכן חקירתו של אבו-טיר.

`נתנו לי חודש לארוז את החפצים, לסדר את הכל ולהתפנות`, סיפר הערב אבו-טיר. היום בצהריים הגיעה ניידת משטרה לבית משפחת אבו-טיר באום-טובא. אבו-טיר, שקיבל את פניהם של המברכים הרבים, הופתע לקבל את ההזמנה להיחקר בתחנת המשטרה בירושלים.

בשעה חמש התייצב חבר הפרלמנט הפלסטיני בתחנת המשטרה, מלווה בבנו מוסעב, ולאחר שיחה שארכה כשעתיים גילה כי עליו לעזוב את ביתו לצמיתות – צו ההרחקה שנמסר לידיו, המונע ממנו לשהות בתחומיה המוניציפליים של העיר ירושלים, אינו מוגבל בזמן. לדברי אבו-טיר, הצו מורה לו לעזוב את ביתו עד ה-19 ביוני. הוצאת צו ההרחקה התאפשרה בעקבות שלילת תעודת התושבות של אבו-טיר בחודש יוני 2006, סמוך למועד מעצרו.

מחוץ לתחנת המשטרה: עימות עם פעילי ימין קיצוני
נכון לעכשיו, אבו-טיר אינו יודע היכן יתגורר החל מסוף החודש הבא, אך נראה כי הספיק להשלים עם ההוראה. `כשאומרים לך שאתה צריך לעזוב תוך חודש, מה אתה יכול לעשות`, אמר אבו-טיר.

אם לא די בכך, עם צאתו של אבו-טיר ממתחם המשטרה קידמה את פניו קבוצה של פעילי ימין קיצוני שניסתה לתוקפו - אך נכשלה. התוקפים, חברי תנועת `ארץ ישראל שלנו`, ניסו לפרוץ למתחם תחנת המשטרה תוך שהם צועקים `מחבל, בכל מדינה נורמלית היו תולים אותך, שתהיה כפרה על גלעד שליט`. כוח משטרתי נאלץ להבריח את אבו-טיר מתחנת המשטרה, ולסייע לו לצאת בבטחה לביתו.

ראש הפעילים, איתמר בן גביר, מחה על שחרורו של אבו-טיר, וקרא להריגתו. `רק בישראל מנהיגים מדיניות של דלת מסתובבת כלפי נאלח כזה. בכל מדינה נורמלית הוא היה עמוק בתוך האדמה`, אמר.

אבו-טיר, בן 59, נעצר במבצע צבאי רחב היקף יחד עם כשלושים שרים פלסטינים, חברי פרלמנט ופעילי חמאס אחרים, כחצי שנה לאחר שנבחר לכהן בבית הנבחרים הפלסטיני כנציג תנועת חמאס במזרח ירושלים. בעבר עמד אבו-טיר לדין בבתי משפט צבאיים בישראל בגין חברות בארגון טרור, רכישת כלי נשק שלא כדין ומעורבות בפעילות טרור. הוא הורשע, והעביר יותר מעשרים שנה מחייו במתקני כליאה ישראליים.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב