קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

נכונים לקרב: תנועות הנוער מתגייסות לצבא

מאת אמיר בוחבוט
NRG
21/5/2010
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/109/321.html

פיקוד העורף מגייס את בני הנוער: חניכי תנועות הנוער יסייעו לו במקרה של מתקפת טילים על ישראל. צה`ל, ארגוני ההצלה והרשויות המקומיות מתכוננים ומתאמנים לקראת תרחישי מלחמה שונים ומגוונים, ובפיקוד העורף ניסו למצוא דרכים להתמודד עם ריבוי התפקידים הנדרשים במקרה של נחיתת מאות טילים מדי יום.


תחילה חשבו בצה`ל לגייס חיילי מילואים מעל גיל 50, אך בחינה של הנושא העלתה כי אלה ממלאים תפקידים במשק גם בזמן מלחמה. לכן החליט אלוף פיקוד העורף יאיר גולן לפנות דווקא אל האוכלוסייה הצעירה של תנועות הנוער ולגייס אותה ל`צבא הנוער`, שימלא מגוון רחב של תפקידים בזמן מלחמה.

14 ראשי תנועות הנוער בישראל נענו למשימה ונאספו לכנס בנושא לפני מספר שבועות. ראש מחלקת אוכלוסייה בפיקוד העורף, אלוף משנה חיליק סופר, הסביר כי מודל `צבא בני הנוער` הועתק מהמודל הבריטי בתקופת הבליץ, במהלכו נלחם הצבא בחזית, ובעורף סייעו תנועות הנוער לאוכלוסייה.

`מודל דומה`, הוא מספר, `פעל בישראל עד מלחמת יום הכיפורים. בני הנוער סייעו לקשישים ולאוכלוסיות חלשות, מילאו שקי חול וחפרו שוחות, נרתמו לעבודה בבתי החולים והגישו עזרה לפצועים. `אפילו סגן שר הביטחון מתן וילנאי`, מספר אל`מ סופר, `גדוש בחוויות מהיותו נער מתנדב במלחמות השונות`.
`אם נידרש נעזור גם בפינוי`

על פי התוכנית שאושרה על ידי האלוף גולן, בסיוע ראש רשות החירום הלאומית, תת-אלוף במיל` זאב (ווה) צוק רם, הוחלט כי כבר בשבוע הבא ישתתפו תנועות הנוער בשני תרגילי שטח בפתח תקווה וברעננה, במהלכם ידמו נפילת טילים שתגרום לריכוז גבוה של נפגעים.

`כלל תנועות הנוער ייקחו חלק במשימות, ובהן הצופים, הנוער העובד והלומד, השומר הצעיר, בני עקיבא ובנות בתיה`, אומר אל`מ סופר. `מדובר בפוטנציאל של 35 אלף מדריכים בכיתות י` עד יב`, בנוסף להם 1,200 בני שנת שירות ו-3,000 מדריכים בוגרים. ללא ספק בני הנוער בזמן מלחמה יהוו מכפילי כוח ויסייעו לאין שיעור לצבא ולרשויות המקומיות`.

מדריכי תנועות הנוער יעברו כבר בשבועות הקרובים
סדרת הדרכות על ידי אנשי פיקוד העורף, שיכללו הרצאות והכשרות בתחום איומים על העורף, מדיניות התגוננות, חיבור לרשויות מקומיות, לארגוני הצלה ולקציני הקישור של פיקוד העורף כדי שיהיו ערים לשינויים בערים שנמצאות תחת התקפה.

מזכ`ל תנועות הנוער בישראל נפתלי דרעי אמר אמש: `עזרנו לאוכלוסייה במלחמת לבנון השנייה ובמבצע `עופרת יצוקה`. כעת הוחלט למסד את זה תחת תוכנית ברורה, בה כל אחד יידע מה הוא עושה בזמן חירום. בנוסף, נהיה שותפים ל`שולחן העגול` של רשות החירום הלאומית כדי להתעדכן בכל מה שקורה במדינה במלחמה, ואם נידרש נעזור גם בפינוי אוכלוסייה. לתנועות הנוער יש מספר סגולות שיבואו לידי ביטוי גם בזמן מלחמה`.

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד המתווה האכזרי! לקבל פליטים מאוקראינה מיד וללא הגבלות!י
ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות