קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

לא רק בעזה : מצור הוטל על כפר פלסטיני בירושלים המזרחית
מען, סוכנות הידיעות הפלסטינית
2010 / 05 / 24

http://www.maannews.net/he/index.php?opr=ShowDetails&ID=15099

בית לחם- מען - כוחות הכיבוש מונעים מתושבי הכפר הפלסטיני שייח סעד לצאת מהיישוב בכלי רכב. קרוב למחצית מתושבי הכפר, שנמצא בירושלים המזרחית , גם מנועים מלצאת מהיישוב רגלית בדרך המוסדרת, מאחר שאינם מחזיקים בתעודת זהות ישראלית. שני האיסורים חלים בכל שעות היממה ובאופן קבוע - בניגוד לפסיקת בג`ץ. למרבה האבסורד, בכניסה למקום אף הוצב רמזור ובו דולק רק האור האדום.

שייח סעד מכותר בגדר ההפרדה מצדו המערבי ובוואדי עמוק מכל שאר צדדיו כ-3,000 תושבי הכפר מנותקים למעשה מכל סביבה עירונית, עקב תוואי גדר ההפרדה שחצה ביניהם לבין הכפר ג`בל מוכאבר, שנמצא בתחום המוניציפאלי של ירושלים. לכ-1,800 תושבים, שנחשבים תושבי ירושלים ומחזיקים תעודות זהות כחולות, אין אפשרות לצאת ברכב לירושלים ובכלל. לכ-1,200 תושבים המחזיקים תעודות זהות פלסטיניות, אין אפשרות לצאת מהמחסום אפילו רגלית. עליהם ללכת בוואדי העמוק ולטפס במעלה ההר, מרחק של קילומטרים עד לכפר הסמוך, וזאת בתנאי שבוואדי לא זורמים מי הנחל.

בחודש מארס השנה קבע בג`ץ כי הכפר יישאר מעברה המזרחי של הגדר, בניגוד לדרישת התושבים. עם זאת, השופטים פסקו כי על השלטונות הישראליים לאפשר מעבר פתוח לכל תושבי הכפר לכיוון ירושלים, 24 שעות ביממה.

בנוסף נקבע כי יתאפשר מעבר מכוניות לכיוון סוואחרה-שרקייה. בפועל, הגשר שחיבר בין שני הכפרים פוצץ ב-2001, ומאז לא שוקם.

כוחות הכיבוש מפעילה מחסום אחד בלבד בכניסה לשייח סעד, מכיוון ג`בל מוכאבר, אך מתירה בו מעבר הולכי רגל בלבד. במקום הוצב רמזור ולידו שלט המורה כי `הנסיעה מותרת רק באור ירוק`. האבסורד הוא שהאור האדום לא מתחלף בכל שעות היום, ועצם הימצאותו של הרמזור מגוחכת, לנוכח העובדה שהמחסום מאויש על ידי שוטרי מג`ב.


א.ס.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב