קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

משפחת מח`ול: האישום צריך להיות נגד השב"כ
ynet
שרון רופא-אופיר
26.05.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3894731,00.htmlכתב אישום נגדי. יום לפני הגשת כתב האישום נגד אמיר מח`ול, פירסמו הערב (יום ד`) בני משפחתו, תחת הכותרת `אנחנו מאשימים`, הודעה מיוחדת שבה הם דורשים לבטל את ההליכים נגדו בגין עבירות ביטחון חמורות שביצע לכאורה. אתמול הגישה הפרקליטות הצהרת תובע, בה הודיעה כי בכוונתה להאשים את הסופר ואיש הציבור הערבי בריגול חמור, קשירת קשר וסיוע לאויב בעת מלחמה, ומגע עם סוכן חוץ. במקביל, צפוי מחר השב`כ להתיר לראשונה את פרטי הפרשה לפרסום.

בני משפחת מח`ול טוענים כי כתב האישום צריך להיות מופנה אל השב`כ והממסד הישראלי, שלדבריהם, `רומסים את החירויות הדמוקרטיות ואת זכויות האדם, תוך הישענות על עינויים ושיטות חקירה פסולות`. על ההודעה חתומים בין היתר אשתו של מח`ול, ג`נאן עבדו, ואחיו, הח`כ לשעבר עיסאם מח`ול.

מח`ול, שעומד בראש עמותת איתג`אה - ארגון הגג של העמותות הערביות בישראל - עובר לטענת בני משפחתו עינויים קשים מאז שנעצר. `אנו מודאגים מאוד מהעובדה שאמיר סובל מכאבים חדים ומהידרדרות במצב הראייה שלו, דבר שהביאו לבקש משקפיים במספר גבוה יותר`, טענו. `השאלה היא, כיצד נגרמת הידרדרות חדה כזאת תוך תקופת המעצר הקצרה? מדוע? מהן הסיבות שהביאו לשינוי זה ולכאבים מהם סובל אמיר?`.

`סוגייה לאומית ודמוקרטית כללית`
משפחתו של מח`ול שבה והעלתה את הטענה כי הוא נחקר במשך שעות ארוכות כשהוא קשור לכסא, בתנוחה שאינה מאפשרת לו לזוז. במקביל, כך הם טוענים, נמנעות ממנו הזכות לשינה, למים ולאוכל.

`אנו קוראים לקהיליה הבינלאומית והמקומית להמשיך לפעול וללחוץ על ממשלת ישראל והמערכת המשפטית ולחייבה לפתוח בחקירה עצמאית נגד חוקרי השב`כ, לפרסם דו`ח מפורט סביב מהלך החקירה ולהעמיד לדין את האחראים על העינוי השיטתי שעבר, ולהענישם`. עוד הם דורשים, כי `כל כתב אישום המתבסס על מידע שנגבה על ידי השב`כ תוך שימוש בעינויים - יצהירו עליו כבטל ובלתי לגיטימי`.

בני המשפחה דורשים מהממסד הישראלי לחזור מייד מהמשפט שמתנהל,
שכן הוא נשען על חקירה במהלכה נמנעה ממח`ול הזכות להגן על עצמו באופן ממשי. `לנוכח העובדה שאמיר בחר שלא להשתייך למפלגה ספציפית ולפעול באופן עצמאי, ניכר כי המטרה של מתקפה זו הינה החברה הערבית הפלסטינית והנהגתה, וזאת במטרה לרמוס את החירויות והזכויות שלהן. לכן ההגנה על חירותו של אמיר כעצור אינו עניין פרטי אלא סוגייה לאומית ודמוקרטית כללית`.

במקביל להגשת כתב האישום, צפויה פרקליטות מחוז הצפון להגיש מחר לבית המשפט המחוזי בנצרת גם כתב אישום גם נגד ד`ר עומר סעיד, פעיל בכיר במפלגת בל`ד. הוא צפוי להיות מואשם בעבירות של מסירת ידיעה לאויב, ומגע עם סוכן חוץ.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב