קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פלסטינים: `טבחו בעצים`. המינהל: פלשו לשטח
ynet
עלי ואקד
26.05.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3893459,00.html

צה`ל והמנהל האזרחי עקרו השבוע 500 עצים של פלסטינים בכפר נחלין שבאזור גוש עציון. הפלסטינים אמרו בציניות שמדובר כנראה בהקלות לאוכלוסייה הפלסטינית שעליהן הודיע צה`ל כמה שעות לפני כן - אולם צו סילוק מהמינהל האזרחי נשלח אליהם לפני יותר מחודשיים, מכיוון שפלשו שלא כחוק לשטח.

תושבים בנחלין סיפרו ל-ynet כי עשרות חיילים בג`יפים ודחפורים פשטו ביום ב` על הכפר. בסך הכל נעקרו 500 עצי זית, תאנה, סברס, שקדים, וענבים, חלקם בני מאות שנים. כן `חושפו` שטחים גדולים של זעתר ומרווה. אנשי המנהל השתמשו במסורים ידניים, מסורים חשמליים ודחפורים.

`ביום שבו הישראלים מדברים על הקלות, הם ביצעו טבח עצים אכזר`, אמר סגן ראש מועצת הכפר, אוסמה שכארנה, המשמש גם כמתאם הוועדה להגנה על אדמותיו. `הם השמידו 40 דונם, והשטח שעליו הם מדברים הוא שטח של 2,000 דונם. אנחנו חוששים שהם מתכוונים לעקור עוד אלפי עצים`.

לדברי שכארנה, מטרת העקירה האמיתית היא לחבר בין ההתנחלויות גבעות וביתר עלית, שבמזרח גוש עציון. `זהו שטח אסטרטגי, והמטרה של העקירה היא לנקות את השטח כדי ליצור רצף בין שתי ההתנחלויות`.

חודשיים אחרי הצו - לא היו השגות
מהמינהל האזרחי נמסר כי `הקרקע המדוברת איננה בבעלות פרטית של התושבים ועל כן ניתן במקום צו סילוק פלישה ב-8.3.10. במהלך החודשיים האחרונים לא פנו התושבים למנהל האזרחי על מנת להגיש השגה ומשכך מומש הצו.

`הטענות כאילו תושבי הכפר ונציגיו לא קיבלו את הצו חסרות כל שחר ויש בהן בכדי להטעות את הציבור, ולראיה העובדה כי באותו יום בו מומש הצו, הגיע עורך דין מטעם התושבים למשרדי המנהל האזרחי על מנת להגיש השגה כשבאמתחתו עותק מהצו שנמסר. המנהל האזרחי ימשיך לפעול ברגישות הראויה על מנת לאכוף את החוק כלפי כלל האוכלוסיה בשטחי יהודה ושומרון`.

שכארנה דחה מכל וכל את טענת המינהל, כי מדובר בשטח מדינה: `לכל התושבים, בכלל זה לי, יש מסמכים וקושאנים (תעודות בעלות מתקופת השלטון הטורקי -ע.ו.) המעידים על בעלותנו על הקרקע, ועל היותה רשומה על שמנו בטאבו`.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו