קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מחר, יום שישי, 28.5, תתקיים שיירת מכוניות פלסטיניות במחאה על המשך הגבלות התנועה בכביש 443
Eilat Maoz, coalitionofwomenמחר, יום שישי, 28.5, תתקיים שיירת מכוניות פלסטיניות במחאה על המשך הגבלות התנועה בכביש 443. תושבי הכפרים הפלסטינים השוכנים לצד כביש 443 יערכו שיירת מכוניות על כביש 443 עם פתיחתו על פי הוראת בג`צ במחאה על המשך ההגבלות לשימוש פלסטיני בכביש ואיסור הגישה ממנו לרמאללה.ביום שישי תיכנס לתוקפה פסיקת בג`צ על אי-חוקיותה של מניעת השימוש של פלסטינים בכביש 443. על פי הפסיקה, על הצבא לפתוח את כביש 443 לתנועה פלסטינית ולאפשר לתושבי הכפרים גישה אל הכביש שנבנה על אדמותיהם בפעם הראשונה מזה כעשור.
כשנבנה כביש 443 בתחילת שנות השמונים, הבטיח הצבא לבית המשפט שהכביש ייבנה כדי לשרת את צרכיהם התחבורתיים של פלסטינים, ולא כדי לחבר את ישראל למזרח ירושלים דרך הגדה, כפי שקרה בפועל.

כעת, מתעתד הצבא לפתוח את הכביש לפלסטינים רק באופן חלקי ביותר, כשפלסטינים שיהיו מעוניינים להשתמש בכביש יאלצו לעבור בדיקות ארוכות בכניסה אל הכביש שתתאפשר רק בשתי נקודות. כמו כן, אין הצבא מתכנן לאפשר מעבר במחסומים ביתוניא או קלנדיה, מה שיהפך את כביש 443 לכביש לשום מקום מבחינתם של הפלסטינים, ולא ישפר במאומה את הגישה לרמאללה.

תומכים/ות מוזמנים להצטרף. להרשמה: 0508575729

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד הסיפוח, נגד השחיתות, נגד המגיפה הכלכלית - ההפגנות שהיו ואלה שיהיו בימים הקרובים ‎
לא לסיפוח! כן להכרה במדינת פלסטין! משמרת מול הקונסוליה האמריקאית בירושלים, יום שישי 3.7י
דיון מכריע היום בבית המשפט בירושלים - לא לגירוש משפח סומרין