קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הירשמו להסעות להפגנות ה- 28.5 - 30.5 נגד הגדר וההתנחלויות
againstwall

הירשמו להסעות להפגנות ה- 28.5 - 30.5 נגד הגדר וההתנחלויות

בילעין יום שישי 28.5

ב-20 בפברואר 2005 עלו הדחפורים על התוואי המתוכנן של גדר ההפרדה באדמות בלעין והחלו עוקרים עצי זית. באותו יום נערכה בכפר ההפגנה הראשונה נגד הגדר. מאז הפך בלעין מכפר אנונימי, הידוע למתי מעט, לסמל בינלאומי של התנגדות עממית לעוול משווע. גדר ההפרדה הקיימת בבלעין מספחת למעשה לישראל כ-1,950 דונם, המהווים כמעט 50% מאדמות הכפר, במטרה לספחם להתנחלות מודיעין עלית. בג`ץ קבע בספטמבר 2007 כי תוואי הגדר הקיים בבלעין אינו חוקי אך הכשיר רטרואקטיבית חלק משכונת מגורים של מתנחלים, שהוקמה על אדמות הכפר בלי היתרי בנייה ובניגוד לחוק. רק בימים אלה מבוצעות העבודות שיחזירו לתושבי הכפר כ-600 דונם (כשליש) מהאדמות שנגזלו מהם. ההפגנות נתקלות בדיכוי קשה. לרוב הן מפוזרות במטולי גז מדמיע וכדורי מתכת מצופי גומי, אמצעים שכבר הרגו והסבו פציעות קשות. בחודשים האחרונים מנסה הצבא לחנוק את קולות ההתנגדות ולהפסיק את ההפגנות בבלעין לחלוטין: כמעט בכל שבוע נכנסים חיילים לכפר בשעות הלילה המאוחרות, פורצים לבתים, חוטפים תושבים ממיטותיהם ויורים רימוני גז לחצרות. עשרות מתושבי בלעין נעצרו, בהם כמה ממנהיגי המאבק הלא-אלים, והועברו למערכת ה`משפט` הצבאית. הפעילים בבלעין נחושים להמשיך במאבק העממי עד שהגדר תיפול וכל אדמות הכפר יוחזרו.

צרו קשר עם נגד גדרות ב- 052-6306787 אך ללא סמס ורק אם מוכרחים ציינו מספר נייד בדוא`ל ל bilin1aa@gmail.com ותשובה בזמן לא מובטחת

יש אפשרות להמשיך אחר-כך לשייח ג`ראח

אל-וולג`ה יום שישי 28.5

עבודות הסלילה וההרס לבניית חומת ההפרדה בתוך אדמות וואלג`ה מתבצעות בימים אלה תחת התנגדות יומיומית כמעט, אליה מצטרפת כעט גם הפגנה שבועית. הכפר, השוכן דרומית לירושלים ומערבית לבית-לחם, עתיד להיות מנושל מכמעט כל אדמותיו - כ- 5000 דונם - ולהיות מסוגר מכל צדדיו ע`י חומת ההפרדה שתנתק אותו מירושלים, בית-לחם, ובעצם שאר העולם. לאחר הכיבוש של 1967 והשרטוט מחדש של הגבולות המוניציפליים של ירושלים, כמחצית מהשטח הבנוי של הכפר סופח לישראל ונכלל באיזור השיפוט של ירושלים, בעוד שהתושבים עצמם לא קיבלו תושבות או אזרחות ישראלית ונחשבים לא-חוקיים בבתיהם שלהם. כמחצית מאדמות הכפר כבר עוקלו ע`י הרשויות הישראליות לבניית ההתנחלויות הסמוכות הר גילה וגילה, ושטחים נסגרו לגישה לתושבי הכפר. בשל היעדר אישורי בנייה בשטחי C (לפי הסכמי אוסלו), הרשויות הישראליות גם הרסו בתים ומטעי פירות, ו- 35 בתים נוספים מיועדים להריסה כתוצאה מבניית החומה, שצפויה להיבנות בין אל-וואלג`ה ובית ג`אלה.

מירושלים - צרו קשר עם יותם במייל jo_themo@yahoo.com או בטלפון 054-4763800 (עדיף SMS)

מתל-אביב - צרו קשר עם אילה בטלפון 052-4707885

יש אפשרות להמשיך אחר-כך לשייח ג`ראח

אל-מעסרה יום שישי 28.5

הכפר אל-מעסרה נמצא דרומית לבית לחם, במרחק של 13 ק`מ מהעיר, וחיים בו וב- 8 הכפרים בסביבתו כ-9000 איש. עד שנת 2000 התעסוקה באיזור הסתמכה ברובה על חקלאות ועבודה בתוך ישראל, אך לאחר שישראל מנעה מהתושבים כניסה ועבודה בתחומה, הוכפל אחוז האבטלה, ורוב התושבים ירדו אל מתחת לקו העוני. ישראל החלה בבניית גדר ההפרדה על אדמות הכפר אל-מעסרה והכפרים אום סלמונה, ואדי א-ניס וג`ורת א-שמעה בנובמבר 2006. במרחק 12 ק`מ מהקו הירוק, תוך ניסיון לספח את התנחלויות `גוש עציון`, שכבר גזלו מהכפרים הפלסטינים חלקים גדולים של אדמה פורייה, הפקיעה ישראל לבניית הגדר באיזור 3500 דונם נוספים מאדמות הכפרים ועקרה כרמי ענבים ועצי זית עתיקים. הגדר גם מונעת מהתושבים להגיע דרך הכביש הראשי לעיר הקרובה בית לחם וכך גם גישה סבירה לשירותים בסיסיים, כמו רפואה וחינוך. יחד עם בניית הגדר החלה גם מחאת הכפר מעסרה המתאפיינת בדבקות באי-אלימות. הצבא עצר והרחיק פעילים מרכזיים מההפגנות, והוא מבצע פשיטות ליליות תכופות לכפר, הכוללות איומים, מכות והשחתת רכוש של פעילים, במטרה ללחוץ עליהם להפסיק את ההפגנות או לקחת בהן חלק. פעמים רבות הצבא מתנכל לפעילים כאשר הם עוברים במחסומים. במקרה אחד נחטף אחד הפעילים למשך ימים ועונה ע`י חוקריו, עד ששוחרר ללא כל האשמה.

צרו קשר עם דני במייל danybik@gmail.com או בטלפון 050-8370450 (ללא SMS)

יש אפשרות להמשיך אחר-כך לשייח ג`ראח

בית אומר יום שבת 29.5

בית אומר הוא כפר עם מסורת ארוכה של התנגדות לכיבוש הישראלי. הכפר, הממוקם צפונית מערבית לחברון ובו כ-14.5 אלף תושבים, נתון לפשיטות תכופות של הצבא, ביום ובלילה, אלימות לא-מובחנת, מעצרים, השחתת רכוש והתנכלויות מצד הצבא, וכן אלימות (כולל ירי), התנכלויות והשחתת עצים ויבולים חקלאיים בבית אומר או באדמות הסמוכות של סאפא מצד מתנחלי בת-עין וכרמי צור. הגדר החיצונית של ההתנחלות כרמי צור הוקמה ב-2006 תוך סיפוח של אדמות חקלאיות פרטיות של בית אומר. סלילת כביש 60 העובר דרך בית אומר, בין חברון לירושלים, ונסגר לעתים לתנועת התושבים ע`י הצבא - גם-כן עירבה הריסת בתים בבית אומר. בפברואר 2010 החלו תושבים בכפר לצאת להפגנות שבועיות נגד הכיבוש, גדר ההפרדה, ההתנחלויות והחנק הכלכלי והעוני העצומים שאלו יוצרים.

צרו קשר עם דני במייל danybik@gmail.com או בטלפון 050-8370450 (ללא SMS)

חברון (אל-ח`ליל) יום שבת 29.5

חברון (אל-ח`ליל) היא ביתם של מעל 160 אלף תושבים וכמה מאות מתנחלים יהודים, שנוכחותם ונוכחות הצבא שמגבה אותם יוצרת את אחד המקרים הקיצונים של הפרדה ואפרטהייד בגדה המערבית. פלסטינים אינם מורשים ע`י הצבא להיכנס לרחוב הראשי של העיר, רחוב שוהדה, המוקצה למתנחלים בלבד. להגבלות תנועה אלו יש השלכות כבדות על חייהם של מעל 30 אלף תושבי העיר, שתנועתם מוגבלת באיזור מגוריהם, המכונה H2 בעקבות הסכם חברון, בעוד שלמתנחלים יש תנועה חופשית באיזור: פינויי בתים, הטלות עוצר, סגירת שווקים, סגירת רחובות, מחסומים צבאיים, הכפפה למשטר צבאי כולל חיפושים תדירים ומעצרים ללא האשמה, והיעדר הגנה מאלימות משתוללת של המתנחלים. כל אלה דחקו כ- 13 אלף פלסטינים לברוח מבתיהם במרכז חברון, תוך הפיכתה למעשה לעיר רפאים. חברון גם מוקפת התנחלויות ותושבי פאתי העיר נתונים בתכיפות להטרדות, אלימות, בניית מאחזים לא-חוקיים וגזל אדמות מצד המתנחלים, בגיבוי הרשויות הישראליות והצבא, המטיל צוי שטח צבאי סגור, מפרק רק את המבנים שבונים הפעילים הפלסטינים בתגובה לפעילות המאחזים הלא-חוקית של המתנחלים, ומשתמש ברימוני הלם וגז כנגד המפגינים הפלסטינים בלבד. לאחרונה החלו להתארגן הפגנות שבועיות ע`י הקבוצה המקומית והלא-מפלגתית Youth Against Settlements, ששואפת לסיים את הפעילויות הקולוניאליסטיות של ישראל בפלסטין (בבניית והרחבת התנחלויות) דרך מאבק עממי לא-אלים ואי-ציות אזרחי.

צרו קשר עם אילה בטלפון 052-4707885

בית ג`אלה יום ראשון 30.5

מפעל ההתנחלויות הישראלי העצום במזרח ירושליים וסביבותיה הביא לבניית החומה עד לשטח הבנוי של בית-לחם ובית ג`אלה, שמנותקות מירושלים גם באמצעות כביש המנהרות, המדלג על בית לחם ובית ג`אלה בדרך להתנחלויות `גוש עציון`. בימים אלה מתבצעות עבודות בניית החומה סביב בית ג`אלה. החומה צפויה לספח 3200 דונם מאדמות העיר, כולל 3000 דונם של חורש זית, מנזר, יקב ואת היער היחידי באיזור המשמש לבילוי. פעילים מהעיר ומהסביבה החלו באירגון הפגנות שבועיות עממיות כנגד הגדר, ההתנחלויות והכיבוש.

מירושלים - צרו קשר עם דניאל בטלפון 054-6236609

מתל-אביב - צרו קשר עם אילה בטלפון 052-4707885

!! חשוב !!

אנא הודיעו בהקדם האפשרי אם תוכלו לבוא עם רכב פרטי וקחו בחשבון הבדלים תרבותיים בבחירת הלבוש

נוסעות/ים, אינכן/ם חייבות/ים להשתתף בהוצאות הנסיעה, אבל אם יש באפשרותכן/ם, אל תחכו שיבקשו מכם/ן. הציעו לשלם בעצמכן/ם.

נהגים/ות, אינכן/ם חייבות/ים לשלם על הדלק. בקשו מהנוסעים/ות איתכם/ן להשתתף כפי היכולת. על היתרה תוכלו לקבל החזר דרך מרכז/ת ההסעה.

הבאות/ים בפעם הראשונה ומתענינות/ים אחרות/ים מוזמנות/ים לפנות לסבסטיאן בטלפון 050-6846056

הצטרפות להסעה מירושלים דורשת תאום נוסף לאחר הרישום

אנא הרשמו בהקדם (לא יאוחר מרביעי בערב), כדי להבטיח את מקומכם בהסעה המאורגנת וכדי להקל על ההתארגנות


קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ממשיכים במאבק בבלפור: הערב הרצאתו של פרופ` אבשלום אליצור מול בית ראש הממשלה
עימותים ועצורים אחרי ההפגנה: זו מלחמה
הודעה מאת מארגני ההפגנה הערב (מוצ`ש) בכיכר רבין