קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

האגודה לזכויות האזרח :לא ליצור מיסוך אלקטרוני באזור ספינות הסיוע בעזה

האגודה לזכויות האזרח
27/05/2010
http://www.acri.org.il/story.aspx?id=2492

לא ליצור מיסוך אלקטרוני באזור ספינות הסיוע בעזה

האגודה פנתה היום (27.5.10) בבהילות למתאם הפעולות בשטחים, האלוף יואב גלנט, בדרישה להסיר את המיסוך האלקטרוני שנועד למנוע סיקור תקשורתי של משט ספינות הסיוע לעזה: במדינה דמוקרטית, שבה זכות הציבור לדעת מוכרת כזכות יסוד, מניעת סיקור מטעמי תדמית היא פסולה
תאריך עדכון:

לדברי חגי אלעד, מנכ`ל האגודה לזכויות האזרח: `גם אם כוונתם של מארגני המשט היא יצירת קונפליקט מתועד עם כוחות הביטחון, אין בכך כדי להצדיק את ההסתרה. שום נזק תדמיתי כתוצאה מחשיפה תקשורתית כזו או אחרת, לא ישווה לפגיעה החמורה שצעד כזה מסב לדמוקרטיה בישראל`.


להלן המכתב במלואו.


27.5.2010

בהול

לכבוד
אלוף יואב גלנט
מתאם הפעולות בשטחים


שלום רב,


הנדון: מיסוך אמצעי תקשורת במהלך השתלטות על ספינות סיוע

קראנו בדאגה את הדיווחים בתקשורת, אודות הכוונה ליצור מיסוך אלקטרוני במהלך ההשתלטות על שמונה הספינות ששטות כעת לעבר חופי עזה. מטרת המיסוך האלקטרוני, כך דווח, היא מניעת שידור התמונות מהאירוע בתקשורת, וזאת, מטעמים הסברתיים.

ההתפתחויות הטכנולוגיות אכן מעמידות בפני השלטונות אמצעים מגוונים להסתרת מידע ולמניעת קיומו של דיון ציבורי חופשי. כך נעשה בסין, בצפון קוריאה ובאיראן, הנעזרות בטכנולוגיה מתקדמת להחנקת ביקורת או סיקור תקשורתי של דיכוי הפגנות. ואולם, במדינה דמוקרטית, שבה זכות הציבור לדעת מוכרת כזכות יסוד, מניעת סיקור חדשותי מטעמי תדמית היא פסולה מכל וכל.

גם אם כוונות מארגני המשט הן יצירת קונפליקט מתועד עם כוחות הביטחון, אין בכך כדי להצדיק את ההסתרה. הדברים נכונים בפרט לאור העובדה שבאירוע המדובר, כבכל אירוע הכולל התנגשות בין כוחות הביטחון לגורמים אזרחיים, קיימת סכנה לשימוש מופרז באלימות, ועל כן חשיבות המעקב התקשורתי רבה אף יותר.

לפיכך נבקשך להנחות את הגורמים הרלוונטיים לפעול להסרת המיסוך ולמתן גישה לכל כלי התקשורת, על מנת שיוכלו לסקר את האירוע ללא הפרעה.


בכבוד רב,

חגי אלעד, מנכ`ל

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

הודעה מאת מארגני ההפגנה הערב (מוצ`ש) בכיכר רבין
נגד הסיפוח, נגד השחיתות, נגד המגיפה הכלכלית - ההפגנות שהיו ואלה שיהיו בימים הקרובים ‎
לא לסיפוח! כן להכרה במדינת פלסטין! משמרת מול הקונסוליה האמריקאית בירושלים, יום שישי 3.7י