קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - פרשנות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

בארץ להד"ם
מאת: עוזי בנזימן
העין השביעית
02/06/2010
http://www.the7eye.org.il/DailyColumn/Pages/020610_LAHADAM_land.aspx


בארץ להד`ם `מגרשים` את עצורי המשט הימי ולא `משחררים` אותם ממעצר בעקבות לחץ בינלאומי ואיומיו של ראש ממשלת טורקיה.

בארץ להד`ם המבצע הימי `הצליח`, למעט `הערכת חסר` של היערכות הנוסעים על סיפון אחת הספינות.

בארץ להד`ם הפשיטה על הספינות, שהיו עמוסות בנוסעים ובציוד אזרחי מובהק, נועדה `להגן על בטחון המדינה`.

בארץ להד`ם ארמיה מצוידת של ספינות קרב, מסוקים ולוחמי שייטת מאומנים נחשפת ל`סכנת לינץ``.

בארץ להד`ם רוגטקה ומוטות ברזל הם `ציוד צבאי וחימוש`.

בארץ להד`ם סרטון וידיאו שחור, שלא ניתן לזהות בו דבר, ששיחרר דובר צה`ל לפרסום שתי יממות תמימות אחר העימות על סיפון המרמרה, הוא `ההוכחה הניצחת` לצדקתה של תגובת הירי של לוחמי השייטת, שגבתה תשעה קורבנות ועשרות פצועים.

בארץ להד`ם `מסע הדה-לגיטימציה הבינלאומי נגד ישראל שמחוללים ארגונים אסלאמיים בהשראת טורקיה` הוא הסיבה לתדמיתה האיומה של המדינה בדעת הקהל העולמית ולמעמדה המדיני המידרדר במהירות – ולא עצם ההחלטה הנואלת להפעיל כוח צבאי מסיבי נגד שייטת ספינות מיושנות בעלות חזות שוחרת שלום.

בארץ להד`ם הממונים על ההסברה מזינים את התקשורת, ערב המבצע, במידע עשיר על הכנותיהם ותכסיסיהם, ונאלמים כשהמערך המתוחכם כביכול שהציבו קורס אל מול פני המציאות.

בארץ להד`ם עיתונאים ישראלים וזרים שהוצבו על ספינות חיל הים כדי לדווח בזמן אמת על המתרחש לא הצליחו למלא את משימתם בגלל מגבלות שהטיל דובר צה`ל.

בארץ להד`ם מתפאר דובר צה`ל, ערב המבצע, במערך המתוחכם שיצר כדי להקדים בדיווחים את המסרים האמורים להגיע מכלי התקשורת העוינים שהוצבו על ספינות המשט, אך בפועל מציג את הגרסה הישראלית להתרחשויות הדרמטיות שעות ארוכות לאחר שכלי התקשורת בעולם כולו הפיצו את הגרסה הערבית והטורקית.

בארץ להד`ם מבינים לכאורה מנהיגי המדינה את `חשיבותה העצומה של התקשורת בעימות המדיני והצבאי שבו נתונה ישראל`, אך בפועל הם מקבלים את החלטותיהם בתחומים אלה מתוך אטימות או בורות מוחלטות ביחס להשלכותיהן התקשורתיות.

בארץ להד`ם לכשל אין שם: בעלי התפקידים האחראים על הפצת דברה של ישראל ועל הזנת מקבלי ההחלטות המדיניות והבטחונית בתשומות התקשורתיות נותרים במשרותיהם כאילו לא נכשלו כישלון מחפיר במבחן התוצאה.

ד-ה
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פחות מאשר בנטוסטאנים
היום הכריזה ביביסטאן מלחמה על ישראל
ממשלת מיעוט עשויה להחזיר את מדינת ישראל למסלול של שפיות