קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

משתתפי המשט: החיילים הסתירו גופות נוספות
walla
מערכת וואלה
03.06.10
http://news.walla.co.il/?w=/13/1682412


רשת הטלוויזיה הטורקית NTV דיווחה הבוקר (חמישי) כי מבדיקות ראשוניות של גופות ההרוגים בהשתלטות על המשט לעזה, עולה כי הם נורו מטווח קצר, כך מסרו מקורות רפואיים. הנתיחות לאחר המוות נערכו הבוקר בחדר מתים באיסטנבול. לפי סוכנות הידיעות `רויטרס`, מספר מהפעילים שהגיעו לפנות בוקר לטורקיה, טענו שיותר מתשעה אנשים נהרגו, והאשימו את צה`ל בהחבאת הגופות והשמדת עדויות פליליות.

אמש המריאו שלושה מטוסים, עליהם מאות מפעילי המשט לעזה שגורשו מישראל. עם נחיתתם באיסטנבול הם זכו לקבלת פנים אוהדת של אלפי תומכים מריעים שנשאו דגלי טורקיה ופלסטין וקראו קריאות בגנות ישראל. חלק מהמפגינים אף קרעו לגזרים דגלי ישראל. על המטוסים היו גם תשע הגופות של הפעילים שנהרגו במהלך השתלטות לוחמי השייטת על הספינות, ארבעה מהם אזרחי טורקיה.

בולנט יילדירים, יו`ר ארגון ה-IHH שהיה על סיפון המרמרה, סיפר כי מספר פעילים תקפו כ-10 מהחיילים ולקחו מהם את נשקיהם, אך זרקו אותם למים. `כן, לקחנו את הרובים שלהם. זאת היתה הגנה עצמית, גם אם היינו יורים ברובים שלהם`. הוא הוסיף שהפעילים צעקו לחיילים לא להשתמש בנשק. `אמרנו לחברים שלנו על הסיפון: `אנו נמות, נהפוך לקדושים, אבל אסור שייראה כאילו אנחנו אלה שהשתמשו ברובים. בעקבות ההחלטה הזאת חברינו השלימו עם המוות וזרקנו את כל הרובים שלקחנו מהם לים`.

יילדרין סיפר שרופא אינדונזי נורה בבטנו כשניסה לעזור לחייל ישראלי פצוע, וצלם נורה במצחו ממרחק של מטר. לדבריו, פעיל נוסף נורה בזמן שסימן לכניעה. הוא המשיך לתאר כיצד חיילים ישראלים ירו כדורי גומי מטווח קצר ואז עברו לירות אש חיה, אחרי שמספר פעילים תקפו אותם עם כיסאות ואלות.


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב