קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - פרשנות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

צעד נוסף ללב האופלמאת: מערכת הגדה השמאלית
2010 / 05 / 31
http://www.hagada.org.il/hagada/html/modules.php?name=News&file=article&sid=7560


התמונות הספורות שהתקבלו מספינות הסיוע ההומניטרי לעזה הנצורה, בעת שהותקפו על ידי `טובי אנשינו` ו`מיטב לוחמינו`, מדברות בעד עצמן: בחסות החשכה והמיסוך המודיעיני, הסתערו חיילים, ממוגנים מכף רגל עד ראש וברובים שלופים, על פעילי ופעילות השלום שהיו על הספינות. מה שכונה בפי הצבא כ`עימות` (בין צבא ערוך ומצוייד היטב ובין פעילי ופעילות שלום בלתי חמושים), הסתיים בהרג 15 פעילים ובפציעתם של עשרות בני אדם, ביניהם שבעה חיילים. כך הסתיים מבצע ה`יירוט` הברברי האחרון של הצבא `החכם` והחזק ביותר במזרח התיכון.

כעס ובושה, כאב, חרון ותחושת חרפה מלווים אותנו מאז שעות הבוקר.

אנחנו מאשימים את מדינתנו, ישראל, שהטילה על מארגני משט הסיוע את האחריות ביצירת פרובוקציה פוליטית ובתמיכה בארגוני טרור, בביצוע פעילות טרור נגד אזרחים חפים מפשע.

אנחנו מאשימים אותה בהכרזת מלחמה חסרת מעצורים על פעילי שלום וזכויות אדם, נגד כל מי שחרדים לגורלם של תושבי רצועת עזה הנצורים זה למעלה מארבע שנים ונגד כל המוחים על המשך שליטתה המוחלטת של ישראל במרקם החיים של תושבי הרצועה.

הטבח שנעשה בפעילי השלום מחייה את הזעם שעורר בנו מבצע `עופרת יצוקה` בסוף 2008 ותחילת 2009. כאז כן עתה, אנחנו סבורים שהצבא ביצע כלשונה את מדיניות ישראל להשתקת כל מחאה או ביטוי של התנגדות, ובכלל זה התנגדות בלתי אלימה נגד הכיבוש. אנחנו סבורים כי הטבח שנעשה בפעילי ופעילות השלום במשט הסיוע הוא פן נוסף של מגמת הפשיזציה המתעצמת בישראל מאז כינונה של ממשלת נתניהו. מדיניות זו, לא זו בלבד שהיא מסכנת את פעילות השלום ואת המיעוט הערבי-פלסטיני בישראל, אלא שהיא מובילה אותנו לבידוד בינלאומי בשל פשעי מלחמה ובשל התעלמות המדינה מן הנורמות המקובלות בקהילה הבינלאומית, שישראל מתיימרת להשתייך אליה, בתחום ההגנה על זכויות אדם. זהו מסר של מלחמה נגד אזרחים, מסר של דיכוי החברה האזרחית שכולנו חייבים להתקומם נגדו.

אנחנו נצטרף לכל תביעה להקמת ועדת חקירה בינלאומית בקשר למתקפה הנפשעת של הצבא על משט הסיוע. אנחנו תובעים את הסרת המצור מעל רצועת עזה ואת שחרורה המוחלט משליטתה של ישראל בגבולותיה ובכל מרקם חייה.

בסוף השבוע תתקיימנה שלוש הפגנות גדולות: בשייח` ג`ראח נגד ההתנחלות במזרח ירושלים, נשים בשחור יפגינו בכיכר צרפת (הגר) בירושלים נגד הכיבוש וחד`ש - מק`י ומרצ, שלום עכשיו ותנועות נוספות יפגינו במרכז תל-אביב במחאה על 43 שנה לכיבוש.

אנחנו קוראים לכם, ידידי וידידות `הגדה השמאלית`, להפגין יחד איתנו בסלידה ממדיניות הממשלה הימנית ובדרישה לשים קץ לכיבוש, למפעל ההתנחלות ולמצור על רצועת עזה.

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פחות מאשר בנטוסטאנים
היום הכריזה ביביסטאן מלחמה על ישראל
ממשלת מיעוט עשויה להחזיר את מדינת ישראל למסלול של שפיות