קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פעילי ימין צעקו בבתי קפה: תל-אביבים מסריחים
נאת יואב זיתון
ynet
5.6.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3899395,00.html

במהלך עצרת השמאל בתל-אביב התפרעו כמה עשרות פעילי ימין, יידו רימון עשן וניסו לתקוף את אורי אבנרי. אחרי העצרת, פתחו במצעד משלהם ברחוב אבן גבירול, וקראו ליושבי בתי קפה: `אתם בוגדים במדינה`


לאורך כל עצרת השמאל בתל-אביב נרשמו ניסיונות של פעילי ימין להפר את הסדר ולפגוע בפעילים. בין היתר יידו רימון עשן וניסו לפגוע באורי אבנרי, העומד בראש ארגון `גוש שלום`. לאחר שנגמרה עצרת השמאל, פתחו עשרות מפגיני ימין, בהם אוהדי בית`ר ירושלים, במצעד משלהם לאורך רחוב אבן גבירול וצעקו לעבר יושבי בתי הקפה `אתם בוגדים במדינה. תל אביבים מסריחים, צאו מהבועה שלכם, צאו מהאדישות שלכם`. המשטרה ליוותה תחילה את פעילי הימין ואף ביקשה מהם לפזר את ההפגנה הבלתי חוקית, אך בהמשך איפשרו לפעילים להמשיך באין מפריע.


המפגינים, שנשאו דגלי בית`ר ירושלים, אמרו לעוברים ושבים וליושבי בתי קפה: `בזמן שחיילי צה`ל סופגים לינץ` ממחבלים, אתם באדישות שלכם`. חלק מיושבי בתי הקפה לא נותרו אדישים, והשיבו: `לכו לעזאזל, אתם ימין קיצוני, תחזרו לחור שממנו באתם`. לעימות הקולני נלוו מדי פעם מספר עימותים פיזיים. בשלב מסויים, כאשר המפגינים הבחינו באורי אבנרי נכנס למונית ברחוב אבן גבירול עם שלטי ההפגנה, הם ניסו לתפוס אותו ולקחת ממנו את השלטים. רק בהתערבות שוטרים נמנעה פגיעה פיזית והוא הוברח מהמקום במונית.
כוחות המשטרה הרבים שהיו במקום ליוו את פעילי הימין, שנשאו גם בובה בדמותו של ראש ממשלת טורקיה, רג`פ טאיפ ארדואן, וזרקו לפח האשפה דגלים של טורקיה. הם נדרשו תחילה על-ידי שוטרים לפזר את ההפגנה, אך המשיכו לצעוד. בשלב מסויים העדיפו השוטרים להפסיק ללוות את התהלוכה הקולנית, ופעילי הימין המשיכו לגדף. ממשטרת מחוז תל-אביב נמסר כי `האירוע אובטח עד סופו, ללא אירועים חריגים`.

הפגנת השמאל, שנערכה מוקדם יותר בתל-אביב, נקבעה בתאריך הזה לציון `43 שנים לכיבוש`, אבל ברוח הימים הללו, התמקדו הפעילים בגינוי ההשתלטות על הספינה `מאווי מרמרה` במשט לעזה. `הממשלה מטביעה את כולנו - חייבים לחתור לשלום`, קראו המפגינים, שבראשם עמדו חברי הכנסת מוחמד ברכה ודב חנין, מזכ`ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר, הח`כית לשעבר תמר גוז`נסקי ויו`ר מרצ, חיים אורון.

בין הנואמים היה גם הסופר ניר ברעם: `בעשור האחרון, תעמולת הפחד שזורעת ממשלת ישראל, והתקשורת הישראלית מתמסרת אליה בהתלהבות, מוחדרת לגרון שלנו מדי יום. כולאים אותנו בחדר קטן, מוקף בחומה גבוהה ולחדר הזה משדרים

בבוקר ובערב תמונות של שנאה ופחד. כשתמונת העולם היא כזו, אין פלא שכל הפגנה בטורקיה היא סכנה קיומית, כל משאית עם טילים תשמיד מחר את תל אביב, וכל ספינה היא איום ממשי על עתידנו`.
ח`כ אורון אמר בשיחה עם ynet: `הממשלה הזאת, שבוע אחד מביאה לנו אסון עם הספינה כפי שקרה בים, ושבוע אחר מביאה התנחלות שלא מפונה. הממשלה הזאת מטילה על כולנו אסון גדול. משבר המשט מראה על חוסר שיקול דעת, טמטום וטפשות, כי אי אפשר לנתקו מהמכלול כולו, לפיו מתנהלת הממשלה`.

עק


קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד המתווה האכזרי! לקבל פליטים מאוקראינה מיד וללא הגבלות!י
ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות