קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

היום: שרי הממשלה ידונו ב"חוק חנין זועבי"
מאת אריק בנדר
מעריב
6.6.10
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/116/661.html

ועדת השרים לענייני חקיקה תדון בהצעה לאפשר להדיח חבר כנסת ברוב של 80 ח`כים אם היה שותף להסתה או למעשים נגד המדינה


ועדת השרים לענייני חקיקה תדון היום (א`) בהצעת חוק שתאפשר לרוב של שמונים חברי כנסת להדיח מתפקידו ח`כ מכהן שהיה שותף במעשים או בהסתה נגד מדינת ישראל. את ההצעה, שזכתה לכינוי `חוק חנין זועבי` יזם ח`כ דני דנון (ליכוד) עוד בשנה שעברה, בעקבות החשדות שנחשפו נגד ח`כ לשעבר עזמי בשארה. בצירוף מקרים מפתיע, ההצעה עולה כעת, דווקא לאחר מסעה של ח`כ זועבי במשט לעזה והשתתפותה בנסיעת חברי הכנסת הערבים ללוב.

ההצעה קובעת כי מליאת הכנסת, ברוב של שמונים חברי הכנסת, ועל פי פנייה של שלושים חברי הכנסת, תוכל להעביר מתפקידו חבר כנסת, אם היה שותף בתמיכה במאבק מזוין של מדינת אויב או ארגון טרור נגד מדינת ישראל, אם היה שותף להסתה לגזענות ואם שלל את קיומה של ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית.

`רק מדינה מתאבדת מאפשרת לבוגדים, כמו ח`כ זועבי, לכהן בכנסת`, אמר ח`כ דנון. `תתארו לעצמכם שבזמן מלחמת ארצות הברית-אפגניסטן היה מכהן איש טאליבן, תושב ארצות הברית, בקונגרס האמריקאי. דמוקרטיה חייבת להגן על עצמה מפני
אזרחים המבקשים לחסל אותה, כמו ח`כ זועבי. היא צריכה לשבת בבית הסוהר ולא בבית המחוקקים`.

בדברי ההסבר לחוק כתב ח`כ דנון: `חברי הכנסת הערבים מנצלים כדרך קבע את חופש הביטוי המוענק להם מתוקף היותה של מדינת ישראל מדינה דמוקרטית בכדי לפגוע במדינה ובמוסדותיה. בעבר אף נתפס חבר כנסת מכהן בשיתוף פעולה עם האויב תוך ניצול מעמדו כחבר כנסת (ראה מקרה עזמי בשארה). החוק היום מאפשר פסילת רשימה או מועמד מהתמודדות בבחירות אך אינו מאפשר העברת חבר כנסת מכהן מתפקידו`.

בתוך כך, מחר תתכנס ועדת הכנסת לדיון בהצעה לשלול זכויות מח`כ זועבי, בעקבות השתתפותה במשט. יו`ר הוועדה, ח`כ יריב לוין (ליכוד), פנה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, עו`ד יהודה ויינשטיין, והזמין אותו להשתתף בישיבה.

עק
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד