קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ברק ענה ללבני: הסגר בעזה נחוץ, התסכול מובן
אמנון מרנדה
YNET
07.06.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3901517,00.html


דיון נוסף בכנסת סביב המשט לעזה. מליאת הכנסת דנה אחר-הצהריים (יום ב`) בהצעות אי אמון של סיעות האופוזיציה בנוגע לתפקוד הממשלה סביב אירועי המשט לעזה. את ההצעות הגישו סיעות קדימה, מרצ, רע`ם-תע`ל, חד`ש ובל`ד. כבר בתחילת הישיבה ביקש היו`ר, ראובן ריבלין, לשמור על דיון מאופק. בסיום הדיון השיב שר הביטחון, אהוד ברק, להצעה מטעם הממשלה, ולאחר מכן נערכה ההצבעה - וכל ההצעות נדחו בפער גדול. זו של קדימה נדחתה ברוב של 59 מול 25 ח`כים.`זו אינה התוצאה שרצינו`, הודה ברק, `ואנו מתמודדים ונמשיך להתמודד איתה על מנת להבטיח את הביטחון, את המאבק למניעת התעצמות חמאס ברצועה, את התנאים למו`מ על שליט ואת סיכול הפיגועים מן הרצועה. הבאת ה`רייצ`ל קורי` לאשדוד והפגיעה היום בחמישה מחבלים, שתיהן פעולות של אותה שייטת, של אותו צה`ל, של אותם לוחמים, של אותם מפקדים - הם ההוכחה החיה לכך התוצאה של מבצע עצירת המשט גורמת להרבה אזרחים לגאווה מוצדקת בחיילינו, לכעס על מארגני המשט ותסכול לנוכח התקלות. כל זה מובן, אנושי ומוצדק`.

ברק הזכיר שישראל `מוקפת אויבים` הנמצאת בתקופה קשה, ולכן, `איני בטוח שהצעות אי האמון עומדות במבחן הממלכתיות והרצינות`. הוא הגן על הצמרת המדינית ועל תפקודה וטיפולה בפרשה, ועל ביצוע ההשתלטות על ידי השייטת, והוסיף כי `קור הרוח ושיקול הדעת, גם בתנאי אי ודאות, נדרשים ויידרשו לנו לא רק אל מול האיומים - אלא גם מול אתגרי החובה למצות כל מהלך אפשרי בתחום המדיני`.ברק פסל לחלוטין את הקריאות להסיר את המצור מהרצועה: `תשובתי חדה וברורה: הסגר והפיקוח על מטענים ימיים לעזה דרוש על מנת למנוע האצת ההתעצמות ברקטות, טילים, נשק וחומרי מלחמה. בעזה חיים כמיליון וחצי אנשים - רק אחד מהם זקוק באמת לסיוע הומניטרי. רק אחד מהם כלוא בחדר צר, לא זוכה לראות אור יום. רק אחד מהם לא זוכה לפגוש בני אנוש`. בשלב זה הופסק הנאום על ידי קריאות ביניים רבות. ח`כ אחמד טיבי צעק לברק: `אתה עיוור, אתה אוטיסט`.בפתח ובסיום דבריו התייחס ברק לשתי הדרישות הבינלאומיות העיקריות מישראל: `לערוך שינויים במתכונת הסגר על עזה ולקיים חקירה בינלאומית של האירוע ותוצאותיו`. לדבריו, `את שני הדברים האלה אנו עושים`. כבר אתמול בישיבת הממשלה הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי כעת נדונים שינויים והקלות באופי המצור והסחורות השונות שניתן להכניס לרצועה, ולכך כנראה התכוון ברק. אשר לחקירה - נראה כי ברק התכוון לתחקירים הפנימיים שנערכים בצה`ל, אותם שיבח במהלך נאומו.לבני: `הואשמנו כמעט בבגידה`
בצעד חריג, הציגה בעצמה יו`ר האופוזיציה, ציפי לבני, את הצעת האי אמון של קדימה, תחת הכותרת: `נסיונם של גורמים בממשלה לברוח מאחריות ולהפנות את חיצי הביקורת בנושא המשט בעזה כנגד חיילי צה`ל ומפקדיו`. היא האשימה כי `ממשלת ישראל הנוכחית אינה מייצגת את מדינת ישראל מול העולם`.זה לא דבר שבשגרה שראש האופוזיציה מגיש את הצעת אי האמון בממשלה, אבל אלה לא ימים רגילים`, פתחה לבני את דבריה - וקבלה על הבידוד הבינלאומי שאליו נקלעה ישראל: `כושר ההרתעה של ישראל מבוסס גם על כוחו של צה`ל, אבל גם על מעמדנו בעולם ובעיקר על הקשרים עם ארה`ב. הבידוד הוא לא רק ביטול של הופעות רוק, הוא גם ביטול ביקור של נשיא המדינה במדינות`.

א.ס.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו