קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אבו-מאזן ייפגש עם מנהיגים יהודים בארה`ב
אלי ברדנשטיין
nrg
9/6/2010
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/118/107.html?hp=1&loc=1&tmp=1923


אבו-מאזן ייפגש עם עשרות מראשי יהדות ארצות הברית ויפרוס בפניהם את משנתו המדינית. יו`ר הרשות הפלסטינית, השוהה בוושינגטון במסגרת ביקור רשמי, ייפגש הערב (ד`) לארוחה חגיגית עם כשלושים מראשי הקהילה היהודית, בהם גם ראשי שתי השדולות היהודיות היריבות, איפא`ק הוותיקה וג`יי סטריט ה`שמאלנית`. חרף אופיה הידידותי של היוזמה, גורמים מדיניים בישראל הביעו דאגה מקיומו של המפגש.


אבו-מאזן. גורמים מדיניים בישראל הביעו אי נחת מהמפגש המתוכנן. צילום ארכיון: אי-פי-איהמפגש, שלדברי כמה ממשתתפיו העתידיים צפוי להיות דרמטי וטעון, ייערך במוזיאון לתולדות התקשורת בוושינגטון (Newseum) זמן קצר לאחר פגישתו של אבו-מאזן עם אובמה, שבה הוא צפוי לבקש ממנו ללחוץ על ישראל להתקדם במשא ומתן.

למפגש הוזמנו גם אנשי ממשל בכירים לשעבר כמו סנדי ברגר, לשעבר היועץ לביטחון לאומי בממשל קלינטון, ואליוט אברמס, סגן היועץ לביטחון לאומי בממשל ג`ורג` בוש הבן.

על רקע הפערים העצומים שהתגלו בין צוותי המשא ומתן הביעו היום גורמים מדיניים בישראל אי נחת גדולה מהמפגש הצפוי בין יו`ר הרשות לראשי הקהילה היהודית. כמו כן, נעשו פעולות שונות כדי להשפיע על חלק מהמוזמנים שלא להופיע למפגש.

`אבו-מאזן מסרב להיפגש עם נתניהו. למה שניפגש איתו?`
מנהיגים יהודים בעלי השפעה שהוזמנו למפגש אמרו ל-nrg מעריב: `הפלסטינים מנסים ללחוץ דרכנו על נתניהו להתקדם בתהליך המדיני ולפתוח את הקלפים שלו באשר לאיך שהוא רואה את הפתרון של הסכסוך. הפלסטינים רוצים גם שנפסיק למתוח ביקורת על אובמה, על הלחץ שהוא מפעיל על נתניהו. חלקנו, לפחות, לא מוכנים לזה`.

עסקנים יהודים בעלי השפעה שהוזמנו למפגש הוסיפו: `אנחנו עדיין לא בטוחים שנגיע. אבו-מאזן מסרב להיפגש עם נתניהו, אז למה


שאנחנו ניפגש איתו?`.

את המפגש מארגן המכון לקידום השלום במזרח התיכון על שם דניאל אברהמס – מיליארדר, איש מחנה השלום ואחד מתורמיו הבולטים של נשיא המדינה שמעון פרס.

אבי גיל, הנחשב לאחד מיועציו הקרובים של פרס, הוא אחד מחברי המכון, וכנשיא מכהן בו רוברט וקסלר, אחד מנאמניו של הנשיא אובמה, שלפי ההערכות מייעד אותו לתפקיד שגריר ארצות הברית בישראל.


אובמה ואבו-מאזן ידונו בחקירת סיכול המשט
ממארגני המפגש נמסר כי הרעיון לקיים את האירוע עלה לראשונה במהלך פגישה שקיימו עם אבו-מאזן ברמאללה לפני כמה שבועות. לדברי המארגנים, אבו-מאזן ביקש להכיר אישית את המנהיגים היהודים כדי שיוכל להציג בפניהם את תפיסת עולמו ולשמוע את דעתם באשר לדרכים שבהן ניתן לקדם את התהליך המדיני.

גורמים רשמיים בממשל אובמה אמרו היום כי בפגישתם של הנשיא האמריקאי ועמיתו הפלסטיני צפוי אובמה להציג בפני אבו-מאזן תוכנית סיוע חדשה, שתתמקד בטיפול בבעיות הכלכליות והפוליטיות ברצועת עזה. כמו כן צפויים השניים לדון בחקירת ההשתלטות הצה`לית על ספינות המשט לטורקיה ובוועדה הישראלית שתקום לצורך זה, שבה ככל הנראה יקחו חלק משקיפים זרים.

`אובמה ואבו-מאזן ידונו בצעדים לשיפור חייהם של תושבי עזה, בכללם תמיכה אמריקאית בפרויקטים ספציפיים שיסייעו לקידום הכלכלה ואיכות החיים של הפלסטינים`, אמר גורם רשמי בממשל אובמה.

ד-הקישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד המתווה האכזרי! לקבל פליטים מאוקראינה מיד וללא הגבלות!י
ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות