קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הפלסטינים לאובמה: ישראל "מורחת" את המו"מ
ynet
עלי ואקד
10.06.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3902993,00.htmlבביקורו של אבו מאזן בוושינגטון העבירה הרשות מסר לפיו שיחות הקירבה אינן מתקדמות בקצב הרצוי. לטענת הפלסטינים, בעוד שהם עוסקים בסוגיות כמו הביטחון והגבולות, ישראל מעדיפה לדבר על המים ואיכות הסביבה

גורמים פלסטינים הביעו אמש (יום ד`) בשיחה עם ynet שביעות רצון מהתבטאויותיו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בתום פגישתו בוושינגטון עם נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן. הם ציינו כי אובמה הפגין פעם נוספת את עמדתו בדבר הצורך להקים מדינה פלסטינית.

בתום הפגישה בבית הלבן אמר אובמה לכתבים כי הוא צופה התקדמות ממשית בחודשים הקרובים בניסיון להביא את ישראל והפלסטינים לשיחות ישירות, אם שני הצדדים יגלו מחויבות. הוא הדגיש כי שני הצדדים מעוניינים בפיתרון של שלום.
בהתייחס לאירועי המשט אמר אובמה כי המצב ברצועת עזה `לא יכול להימשך לאורך זמן`, וכי יש לאמץ `גישה טובה יותר` בכל הקשור לעזה. הוא קרא ל`מסגרת רעיונית חדשה` בנוגע למצור הישראלי עליה.

הגורמים הפלסטינים אמרו כי הרשות העבירה בביקורו של אבו מאזן מסר לאובמה, לפיו נכון לעכשיו שיחות הקירבה אינן מתקדמות בקצב הרצוי. הפלסטינים התלוננו כי הצד הישראלי מנסה `למרוח` את המשא ומתן, ולא להיכנס לסוגיות המשמעותיות.

ל-ynet נודע כי הפלסטינים זועמים על כך שבשעה שהם - לדבריהם - מדברים בשיחות הקירבה על סוגיות כמו הביטחון והגבולות, ישראל עוסקת בעיקר בסוגיות כמו המים ואיכות הסביבה. גורם פלסטיני בכיר נוסף סירב לאשר את הטענה הזו, אבל אמר: `בינתיים אין כל התקדמות בשיחות הקירבה, שמתנהלות כבר כמה שבועות`.
הפלסטינים מעריכים כי דבריהם הועברו באופן ברור לאובמה, וכי הם זכו להבנה רבה מצדו. הם הביעו תקווה שנשיא ארה`ב יעלה את הדברים בפגישתו הקרובה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב