קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

תג מחיר כפול: רכב פלסטיני הוצת בפעם השנייה
ynet
שמוליק גרוסמן, עלי ואקד ואחיה ראב`ד
10.06.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3903103,00.html


המנהל האזרחי בודק תלונות של פלסטינים כי מתנחלים הציתו כלי רכב באזור הכפר אום א-תיין, כחלק ממדיניות `תג מחיר`. הפלסטיני שמכוניתו הוצתה הוא אותו אחד שסבל לטענתו לפני כמה חודשים ממעשה דומה.

פקחי המנהל מצאו במקום שרידים של רכב אחד שנשרף ורכב אחר שעליו היה חומר דליק. תא`ל יואב (פולי) מרדכי, ראש המנהל האזרחי, הגיע לאזור בעקבות ההצתה.

בעקבות פעולת `תג מחיר` אחרת, בצפון, תבקש היום (ה`) המשטרה להאריך את מעצרם של ארבעה צעירים בני 18, הלומדים בישיבת `נחלת ישראל` בכפר חסידים. הארבעה חשודים כי ריססו שלשום בלילה כתובות נאצה על קיר מסגד ביישוב איבטין הסמוך. מפקד ימ`ר חוף, סגן-ניצב מיכאל שפשק, אמר כי הארבעה הכחישו בחקירתם את המיוחס להם, וכי החקירה נמשכת.

תלמידי הישיבה ריססו בין היתר את הכתובות `מיועד להריסה`, `תג מחיר` ו`על יהודה ושומרון תהיה מלחמה`, על קיר המסגד. כמו כן רוססו סמלי מגן דוד. `זה לא קל לקרוא דברים כאלה, בעיקר כשצריך לזכור שהמסגד בכפר הוצת ב-1988`, אמר האחראי על המקום, מוחמד עומרייה.

המועצה האזורית זבולון, שהיישוב איבטין שוכן בתחומה, שלחה את אנשיה למקום כדי לנסות להרגיע את הרוחות - ולמחוק את הכתובות. ראש המועצה, דב ישורון, אמר מוקדם יותר ל-ynet כי מרססי הכתובות הם `פרובוקטורים שכל מטרתם להצית מהומה ואש בין יהודים וערבים באזור`, אך לדבריו לא נראה לו שיצליחו בכך - מפני שהיחסים בין היהודים לערבים טובים.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב