קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

"לפגוע באספקת חשמל לפלסטינים בחברון"
nrg
עמיחי אתאלי
10.06.10
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/118/877.html?hp=0&loc=102&tmp=2710

צעד ראשון של המתנחלים נגד החרם הפלסטיני: ועד מתיישבי חברון פנה אחר הצהריים (ה`) לשר התשתיות עוזי לנדאו בדרישה להפסיק עבודות תשתית של חברת החשמל עבור תושביה הפלסטינים של העיר עד שאלה יבטלו את החרם הכלכלי על מוצרי ההתנחלויות שהתחיל לפני כחודש.

מתנחלי חברון היהודים טוענים כי בימים אלו הולך ומושלם חיבור קו מתח גבוה של חברת החשמל בעיר. התושבים טוענים שהעבודות, בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים, נועדו לספק חשמל באופן מלא לחברון הפלסטינית.

בפנייה לשר לנדאו כתבו מתנחלי חברון כי לא ייתכן שבמקביל ל`טרור הכלכלי מצד הרשות הפלסטינית כלפי תוצרת ההתנחלויות ותוצרת ישראלית בכלל`, תהנה הרשות מאספקת חשמל ישראלית, חשמל שישמש לייצור מוצרים חלופיים, שיעזרו לפלסטינים להדק את הטרור הכלכלי.

דובר הישוב היהודי בחברון נועם ארנון אמר היום ל-nrg מעריב: `יש פה אבסורד נוראי. אנחנו חושבים שצריך לנקוט במדיניות שמגיבה לפרובוקצית החרם של הערבים. לא ייתכן שהם מבצעים פרובוקציות ללא הגבלה וידינו כבולות. זה מתבטא בהמשך אספקת כל התשתיות לעזה ובבנייה התנדבותית של תשתיות חדשות לאלו שמחרימים אותנו`.

הצעה: להחרים כסף מהרשות הפלסטינית
ארנון הוסיף כי `לשר לנדאו יש הזדמנות להביע עמדה באמצעות המשרד שהוא עומד בראשו ואני מקווה שבעקבותיו יבואו משרדי ממשלה נוספים`.

אתמול התאגדו שבעה מראשי סיעות הכנסת סביב הצעת חוק להחרמת כספים מהרשות הפלסטינית, במידה שיימשך החרם הכלכלי על סחורות ומוצרים מיו`ש. נפגעי החרם יוכלו לתבוע פיצויים מהכספים שיוקפאו.

להגשת ההצעה, שיזמו ראשי חזית ארץ ישראל בכנסת זאב אלקין (ליכוד) ואריה אלדד (האיחוד הלאומי) חברו חברי כנסת מהסיעות: ליכוד, האיחוד הלאומי,
ישראל ביתנו, ש`ס, יהדות התורה, הבית היהודי - וגם חברי כנסת ממפלגת המרכז קדימה - דליה איציק, יואל חסון, צחי הנגבי ורוחמה אברהם בלילא. בהצעת החוק שהוגשה היום למזכירות הכנסת נכתב: `אין ליזום חרם נגד מדינת ישראל, לעודד השתתפות בו, או לספק סיוע או מידע במטרה לקדם אותו`.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו