קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

האיחוד: שימוש מופרז של ישראל בכח פוגע ביחסים
nrg
אלי ברדנשטיין
10.06.10
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/118/885.html?hp=1&loc=1&tmp=9180
נמשכת הביקורת הבינלאומית על פעולת צה`ל נגד המשט הפרו-פלסטיני לרצועת עזה. בכנס של `יוזמת ז`נבה` שנערך הערב (ה`) בתל אביב הבהיר שגריר האיחוד האירופי בישראל, אנדרו סטנדלי, כי `אירועי המשט רק מחדדים את שני הנושאים המעיבים על יחסי ישראל-אירופה: הפרת החוק הבינלאומי ושימוש מופרז בכוח`.

לדבריו, `שני דימויים אלה, בנוסף לתדמית של ישראל כמדינה כובשת והיעדר התקדמות בתהליך המדיני, פוגעים בסיכוי לממש את הפוטנציאל העצום של יחסי אירופה-ישראל`.

במהלך הכנס, שנערך תחת הכותרת `השלכות מדיניות ישראל על מעמדה בעולם`, אמר סטנדלי: `האיחוד האירופי מתנגד להמשך המצור הישראלי על רצועת עזה בכל תוקף`. לדבריו, `העמדה של האיחוד היא כי יש לפתוח את כל המעברים לרצועה ולהשאירם פתוחים, גם אלו הנשלטים בידי ישראל וגם את מעבר רפיח עליו אחראים המצרים`.

בנוסף, ציין השגריר כי הוא לא נוקט בעמדה לגבי עצם קיום המשט כי הם נמצאים תחת חקירה.
השגריר הבהיר כי דבריו לגבי ישראל נוגעים לעמדת הציבור האירופי ביחס למדינת ישראל.

בכנס השתתפו חברי הכנסת לשעבר יוסי ביילין וקולט אביטל, קונסול ישראל בניו יורק לשעבר אלון פנקס, אבי פרימור המכהן כנשיא המועצה הישראלית ליחסי חוץ ומנכ`ל יוזמת ז`נבה גדי בלטיאנסקי.

ביום שני הקרוב יתכנסו שרי החוץ של האיחוד האירופי בלוקסמבורג. במהלך הכינוס הם צפויים לפרסם הודעה בה יתייחסו למצור הישראלי על הרצועה וגם לצורך בהקמת ועדת חקירה בינלאומית לאירועי המשט.

שלשום נמשכה המחאה האלימה ברחובות אירופה נגד פעולת צה`ל כאשר כמאתיים פעילים פרו-פלסטינים תקפו אנשי עסקים ישראלים שהשתתפו בכנס סביבתי במדריד. אחד הישראלים נפגע קל בראשו, והממשלה הספרדית גינתה בחריפות את התקרית החמורה.

התקשורת בספרד דיווחה כי שלושת הישראלים השתתפו בכנס בנושא אנרגיה מתחדשת בפארק המדע של האוניברסיטה האוטונומית של מדריד.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו