קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

המשט: טורקיה וחמאס יפעלו לתבוע את ישראל
ynet
רועי נחמיאס ועלי ואקד
10.06.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3903255,00.html

טורקיה מתרחקת מישראל ומתקרבת יותר ויותר לאויבים שלה. העיתון א-שארק אל-אווסט דיווח היום (ה`) כי שרי המשפטים בעזה ובאנקרה שוחחו ביניהם בטלפון וסיכמו כי יש לפעול להעמיד לדין אישים ישראלים בבית הדין הבינלאומי. בכוונת טורקיה וממשל חמאס לשתף פעולה בקידום התביעות נגד ישראל בעקבות תקרית הדמים במשט.

לפי הדיווח, שר המשפטים מטעם ממשלת חמאס, פרג` אל-ר`ול, סיכם בטלפון עם עמיתו הטורקי, סעדאללה אירגן, לפעול יחד במישור המשפטי כדי לתבוע קצינים ישראליים אשר השתתפו בתקיפת הספינה `מרמרה` שלקחה חלק במשט לעזה בשבוע שעבר. בשיחתם של השניים סוכמו מנגנונים לפעולה משפטית נגד הקצינים הישראלים.

במהלך השיחה אמר שר המשפטים מטעם ממשלת חמאס, כי `יש לפתוח במהלך משפטי נרחב כדי לפעול נגד מפקדי הכיבוש בבתי הדין הבינלאומיים`. בהודעה שפרסמה ממשלת חמאס נאמר כי שר המשפטים הטורקי הבהיר, כי טורקיה נחושה להמשיך בתמיכתה והזדהותה עם תושבי עזה והיא מוכנה לשלם את המחיר הכרוך בכך.

`אנחנו סמוכים ובטוחים שאם כל המדינות הערביות והמוסלמיות יעמדו שכם אל שכם מול הקיפוח, הוא יסתיים במהרה. זוהי אחריות שלנו אותה ירשנו מאבותינו והיא מחייבת אותנו להסיר את המצור המקפח מעל עזה. טורקיה מוכנה לשתף פעולה כדי לחשוף את הפשעים הישראליים השערורייתיים נגד האנושות`, אמר.

הוא הוסיף כי משרדו יפעל במסגרת האו`ם כדי לממש את דו`ח גולדסטון. `יש להמשיך בקשר בינינו כדי להגיש תביעות משפטיות לבתי הדין הבינלאומיים ולהעניש את הכיבוש הישראלי על פשעו האחרון`, אמר.

ואם לא די בכך, היומון הכוויתי `א-סיאסה` מדווח כי ראש ממשלת טורקיה, רג`פ טאיפ ארדואן, שלח לפני ימים אחדים הזמנה רשמית למזכ`ל חיזבאללה, חסן נסראללה, לבקר בטורקיה. לדיווח זה אין סימוכין מכל מקור אחר. מדובר בעיתון המוביל קו נגד חיזבאללה זה שנים. לפי הדיווח, ארדואן שלח את ההזמנה בתנאי שמשמרות המהפכה האיראניים יאבטחו את נסראללה.


הכנות לביקור מוסא ברצועת עזה
במקביל, הגיע היום עוזר מזכ`ל הליגה הערבית לרצועת עזה, כדי להכין את ביקורו הצפוי בשבוע הבא של מזכ`ל הליגה, עמרו מוסא. גורמים ברצועה מסרו כי העוזר, הישאם יוסף, הגיע דרך מעבר רפיח בליווי משלחת ביטחונית מצרית. הוא צפוי להיפגש עם ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה, ובכירים נוספים ברצועה.

מוסא הודיע בישיבת החירום של הליגה הערבית בעקבות אירועי המשט כי הוא מתכוון לבקר ברצועה במסגרת החלטת הליגה לשבור את המצור על עזה. מצרים הודיעה השבוע כי היא פותחת את המעבר שהיה סגור שלוש שנים: `מצרים היא זו ששוברת את המצור. אנחנו לא ניתן לכוחות הכיבוש להתחמק מהאחריות`.

בחמאס סבורים כי מדובר בעוד נדבך בדרך להקלה במצור ולהכרה בממשלה בעזה, אך מוסא פנה לפני החלטתו לנשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, עדכן אותו וקיבל ברכתו עוד לפני שהודיע על כך לחמאס. ברצועה מעריכים כי ביקורו של מוסא יוביל אחריו סדרה של ביקורים בינלאומיים שיביאו להחלשת הבידוד והמצור המוטלים על הרצועה וממשלת חמאס.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב