קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הישג נדיר במעסרה: מפגינים עברו את תוואי הגדר 86

מאת חגי מטר
my say
20.6.10
http://www.mysay.co.il/articles/ShowArticle.aspx?articlePI=aaaedg

אחרי שלוש וחצי שנים של הפגנות, ואחרי שנתיים וחצי שהצבא מונע מהמפגינים להגיע לאדמות החקלאיות באזור תוואי הגדר באזור, הצליחו פעילים בכפר מעסרה להגיע עד לאדמות שמסופחות להתנחלות הבלתי-חוקית אפרת על ידי הגדר ולקיים שם עצרת.


כ-60 פלסטינים, ישראלים וזרים צעדו יחדיו בהפגנה השבועית נגד הגדר במעסרה. אחרי צעדה ארוכה בחום מלב הכפר הגיעו המפגינים לכביש הראשי שמוביל לאדמות המופקעות על ידי הגדר, והופתעו לא למצוא במקום חיילים שיימנעו את התקדמותם, כרגיל. מבסוטים, המשיכו המפגינים להתקדם לכיוון האדמות, כשפתאום עלו על הכביש במהירות שני ג`יפים צבאיים, וחיילים עצבניים צרחו שהוכרז שטח צבאי סגור ועל הפעילים לחזור לאחור.
החיילים התחילו לדחוף את המפגינים, ורק כשהגיע קצין בכיר יותר לשטח הסכים לשמוע מה המפגינים רוצים. כששמע שהמפגינים מבקשים רק להגיע לאדמות הכפר שליד תוואי הגדר נעתר, שוב להפתעת המפגינים. כבר שנתיים וחצי שהצבא מונע מהצעדות להגיע לתוואי הגדר, אחרי שנה בה ההפגנות התקיימו שם.
כך התקדמו להם המפגינים לצד הכביש הראשי, עברו את הכביש הסלול על תוואי הגדר, שיום אחד ישמש את הצבא לפטרולים לצד הגדר, לכשתיבנה, והגיעו לקרקעות החקלאיות הפלסטיניות למרגלות ההתנחלות הבלתי חוקית אפרת. במקום נערכה עצרת ספונטנית עם נאומים חגיגיים על ההישג, תוך אזכור העובדה שבמהלך ההפגנה של שבוע שעבר נעצר אחד מהפעילים הבולטים בכפר, חסן ברג`יה, וטרם שוחרר. בסוף העצרת חזרו המפגינים לכפר בשלום.
עק
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב