קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

תביעה בבלגיה: ברק ולבני ביצעו פשעי מלחמה
ynet
AFP
23.06.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3909704,00.htmlשוב על הכוונת, הפעם בבלגיה. אחרי שאירוע דומה גרם בשבועות האחרונים לביטול ביקורו בצרפת, הוגשה היום (ד`) בבריסל תביעה משפטית נגד שר הביטחון, אהוד ברק, ושורת בכירים ישראלים נוספים - בגין טענות לאחריותם לפשעי מלחמה שהתבצעו ברצועת עזה במהלך מבצע `עופרת יצוקה`.

בין האנשים הנוספים ששמם נקשר בתביעה גם יו`ר האופוזיציה, ציפי לבני, שאירוע דומה הביא בעבר להוצאת צו מעצר נגדה בבריטניה, ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, סגן שר-הביטחון, מתן וילנאי, ושורת בכירים אחרים בצה`ל ובשירותי המודיעין של ישראל.

את התביעה הגיש אזרח בלגי אחד ממוצא פלסטיני, יחד עם 13 מתושבי רצועת עזה. עורך דינם של התובעים העריך כי התובע הכללי המדינה ימסור את חוות דעתו האם להיענות לדרישה לפתוח במשפט נגד הבכירים הישראלים `כבר עד סוף חודש אוגוסט`.

כתב התביעה כולל 70 עמודים שבהם מפורטים אירועי תקריות שונות שאירעו במהלך המבצע, ביניהן תקיפה של מסגד סמוך למחנה הפליטים ג`בלייה שבה נהרגו 16 אזרחים, בהם גם ילדים, שהתובעים הם קרובי משפחותיהם. בין היתר, התבססו חלקים רבים מכתב התביעה על דו`ח גולדסטון.

עורך הדין שהגיש את התביעה קרא לתובע הכללי הבלגי לכבד את בקשתם, בין היתר `כיוון שפלסטין אינה מוכרת כמדינה ועל-כן לא ניתן להגיש את אותה התביעה שם. אנו לא סומכים על מערכת המשפט הישראלית, כיוון שהיא אינה פועלת באופן עצמאי, אמין וכן על-פי הקריטריונים של המשפט הבינלאומי`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו