קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

יום מנדלה הבינלאומי הראשון, לציון יום הולדתו של מוביל המאבק נגד אפרטהייד, תל אביב, שבת, 17.7.2010, 19:00,
https://sites.google.com/site/mandeladaytelaviv/

יום מנדלה הבינלאומי הראשון
לציון יום הולדתו של נלסון מנדלה, מוביל המאבק נגד אפרטהיידב-10 לנובמבר 2009 הכריזה העצרת הכללית של האו`ם על ה-18 ביולי, יום הולדתו של נלסון מנדלה, כ`יום נלסון מנדלה הבינלאומי`, יום בינלאומי של אקטיביזם. זהו יום בינלאומי של פעילות חברתית המושפעת מחייו ומחזונו של נלסון מנדלה. הכרזת האו`ם קוראת לכל אישה ואיש בעולם לזכור שלהם היכולת לשנות את העולם במעשיהם.


בהשראת הכרזת האו`ם החלטנו, קבוצה של אקטיביסטים, אקדמאים, ומוזיקאים, לארגן אירוע שיציין את יום נלסון מנדלה הבינלאומי. האירוע אינו מזוהה עם ארגון כלשהו, ואנו מחויבים אך ורק לחזון ולמורשת של נלסון מנדלה. כל המארגנים והמשתתפים פועלים בהתנדבות. האירוע הוא חלק מאירועי יום מנדלה הבינלאומי שיתקיימו ברחבי העולם באותו יום.האירוע יתקיים במועדון הווקס בדרום תל אביב, יגיע כפיים 2, ביום שבת ה-17 ליולי, בשעה 19:00. יופיעו בו אנסמבל ההיפ הופ ערבי-יהודי מיפו, סיסטם עאלי; הראפר קלקידן; אנסמבל האפרו-ביט (חוף השנהב/ניגריה/ברזיל/ישראל) השגרירים; להקת הרוטס רגאיי זבולון דאב סיסטם; וסמירה סרייה (ספוקן וורד) עם נדב הבר (סקסופון). בנוסף, ידברו הפעילים חנניה ונדה, יעל בן יפת, מתן קמינר, וראויה אבו רביעה, ויציגו האמן דוד ריב ואמן הוידאו ארט יאייה ס. מהרי.ההפרדה בין תלמידים אתיופים, לבנים, ספרדים ואשכנזים בבתי הספר, הסלקציה הגזענית במועדונים, הפקעת קרקעות הבדואים בנגב, הקמפיין הגזעני נגד עובדים זרים, אי הסדרת מעמדם של מבקשי מקלט וילדיהם, הריסות הבתים בישובים הערבים, גדר ההפרדה והכיבוש בשטחים, המצור על עזה, אלפי האסירים הביטחוניים, אלימות משטרתית נגד ערבים ושחורים, ההתנחלות במזרח ירושלים, קמפיין הדה-לגיטימציה של ארגוני זכויות אדם – הם כולם פנים שונות של מדיניות האפרטהייד הגזענית בישראל. מתוך הבנה זו, אנו מבקשים לבנות גשרים בין קהילות שונות בישראל הנאבקות באופן יומיומי בגזענות ובאפרטהייד, ולקרוא ביחד: לא לגזענות, לא לאפרטהייד, כן לשוויון, כן לדמוקרטיה.בזמנים קשים שכאלה, כשבישראל מנשבות רוחות רעות של גזענות ושנאה, המאבק נגד אפרטהייד בדרום אפריקה וחייו של נלסון מנדלה, מהווים השראה ונותנים תקווה. אירוע יום מנדלה מבקש להביא לידי ביטוי משותף קולות שונים של מחאה בישראל, ולחבר בין אלו המבקשים לראות חברה שונה בישראל: חברה סבלנית וסובלנית, שמכבדת את האחר, ששומרת על זכויות האדם, חברה שבה חלומותיהם של ילדים בצבעים שונים, מתרבויות ומדתות שונות, יכולים להתגשם.מנדלה אמר כי להיות חופשי משמעו לא רק להשתחרר מהשלשלאות, אלא לחיות בדרך שמכבדת את החופש של האחר. החירויות שלך ושלי, הוא אמר, שלובות זו בזו; אף אחד לא חופשי עד שכולם חופשיים. כמו בדרום אפריקה, כך בישראל, צדק, שלום, חופש ופיוס הם אפשריים.

למידע נוסף או לקביעת ראיונות עם המארגנים ו/או המשתתפים, התקשרו לאדנה זואודו, 054-441-6227, או נירית בן ארי 054-792-3082, או שלחו מייל ל: nelsonmandeladay@gmail.com. אשרו השתתפותכם בפייסבוק: http://www.facebook.com/event.php?eid=132506123440102&ref=mf

יכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב