קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אבו-טיר הפר את צו הגירוש - ונעצר בירושלים
ynet
שמוליק גרוסמן ועלי ואקד
30.06.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3913249,00.html
בלשי מפלג המיעוטים ביחידה המרכזית של המשטרה בירושלים עצרו אחר הצהריים (יום ד`) את בכיר חמאס, מחמוד אבו-טיר, בכניסה לשכונת ארמון הנציב בעיר. מעצרו בוצע משום שלא עזב לשטחים, כפי שנדרש ממנו אחרי שמשרד הפנים שלל את אזרחותו. אבו-טיר הועבר לחקירה במפלג המיעוטים.

אבו-טיר שוחרר רק בסוף החודש שעבר ממאסר אחר ארבע שנים שבהן ישב בכלא. הוא נעצר במסגרת גל המעצרים שביצעה ישראל אחרי חטיפתו של גלעד שליט.

גורמים פלסטינים סיפרו הערב ל-ynet כי אבו-טיר נעצר כשהיה ברכבו ביציאה מהכפר צור באהר, וכי בין הכוח שעצר אותו היו גם מסתערבים. קרוביו של אבו-טיר לא ידעו לומר מה השטח שבו אסור לחבר הפרלמנט הפלסטיני לשהות באזור ירושלים או לאן הוא נלקח.

בחקירת השב`כ שאליה זומן אבו-טיר שעות ספורות אחרי שחרורו מהכלא, נמסר לו כי הוא מורחק מירושלים, עיר מגוריו, והוקצב לו פרק זמן של חודש - עד 19 ביוני - ליישום ההוראה. `אני לא יודע מה להגיד, זהו צעד מלא עוול שמצביע על ניסיון סחיטה`, אמר אז אבו-טיר ל-ynet. `הודיעו לי כי עליי להישאר בכפר שלי (אום-טובה) ולא להגיע לעיר. אני לא יודע מה עומד מאחורי זה`.

מלבד אבו-טיר הועברו בשעתו הנחיות דומות גם לחברי פרלמנט נוספים בחמאס: מוחמד טוטח, חאלד אבו-עראפה ואחמד אטון.

ביום ו` האחרון נפגש אבו טיר ברמאללה עם נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, שהתייצב לצד חברי הפרלמנט מחמאס על רקע הכוונה לגרשם מירושלים. אבו מאזן אמר כי גירושם יהיה `תקדים מסוכן`, וסיפר לארבעת חברי הפרלמנט: `הרשות הפלסטינית יצרה קשר עם כמה מדינות, כולל ישראל וארצות הברית, במאמץ לסכל את התוכנית הישראלית למנוע מארבעה חברים שנבחרו למועצה המחוקקת הפלסטינית להיות תושבי ירושלים`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב