קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הפלסטיני שנורה בנעלין: שיישבו שנים בכלא
ynet
עלי ואקד
15.07.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3920256,00.htmlשלושה ימים אחרי שהפרקליטות הצבאית החליטה לשנות את החלטתה ולחקור את מותו של אחיו מירי מטול גז בהפגנה, אשרף אבו-רחמה שמע הבוקר (יום ה`) על התפתחות משמעותית גם במקרה שלו. הקצין והחייל שהיו אחראים לירי לעברו בעת שהיה כפות - הורשעו בעבירות חמורות. כעת, בשיחה עם ynet הוא הביע תקווה ששניהם יספגו עונש כבד.

`הם צריכים לשבת הרבה מאוד שנים בכלא על מה שעשו. אני לא מבין עדיין מה פשר ההחלטה ומה השלכתה, אבל מה שבטוח הוא שהעונש של השניים צריך להיות כבד`, אמר אבו-רחמה, שלפני שנתיים נפגע ברגלו מירי כדור הגומי בהפגנה - האירוע שצולם, נחשף ב-ynet והוביל לסערה.

המג`ד בעת האירוע, סא`ל עמרי בורברג, הורשע בניסיון לאיומים, והחייל, סמ`ר (מיל`) לאונרדו קוראה, בשימוש בלתי חוקי בנשק. העבירות נושאות רישום פלילי, והעונש המירבי בגינן הוא שלוש שנות מאסר בפועל. שניהם הורשעו גם בהתנהגות בלתי הולמת - הסעיף הקל יותר, שבפרקליטות הצבארית ייחסו להם בתחילה, לפני שהאישום הוחמר בהוראת בג`ץ.

אבו-רחמה אומר כי אינו מצליח לשכוח את אותו אירוע, ב-7 ביולי 2008. `זה היה מפחיד, מה שהם עשו לאדם חף מפשע. אני הייתי מצפה שבמשפט כזה יבקשו ממני להיות נוכח ושהשלטונות היו מארגנים לי אשרת כניסה כדי להגיע לבית הדין אם הם רוצים משפט אמיתי`. יצוין כי הוא העיד במהלך המשפט.

לדברי אבו-רחמה, הרבה מאוד מקרים כאלה מתרחשים חדשות לבקרים בשטחים, `ובית הדין צריך להאמין שמקרים כאלה קורים גם אם הם לא מצולמים, כי זה הכיבוש וזה מה שהחיילים עושים לפלסטינים כל הזמן. אני מקווה שיענישו את השניים כמו שצריך`. במקביל, הוא ממשיך לנהל את התביעה האזרחית שלו נגד המג`ד, עמרי בורברג, והחייל לאונרדו קוראה.

ארגון `בצלם`, שמצלמה מטעמו חשפה את התקרית, אמר בתגובה להכרעת הדין כי `החלטת בית המשפט שולחת מסר חשוב לחיילים ולקצינים כי גופם וכבודם של עצירים פלסטינים אינו הפקר. ההחלטה מאששת את המסר ששלח בגץ לפיו סעיף האישום הקודם של התנהגות שאינה הולמת היה בלתי הולם בעליל`.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב