קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

המדען האירני ש"נחטף": נחקרתי בידי ישראלים
walla
מערכת וואלה!
15.07.10
http://news.walla.co.il/?w=/13/1708969
המדען האירני שאהרם אמירי שב הבוקר (חמישי) לאירן מארצות הברית. הוא זכה לקבלת פנים חמה, בה השתתפו בכירים בממשל האירני. אמירי הכחיש כי הוא מדען גרעין וחזר על טענותיו כי נחטף בידי סוכני מודיעין אמריקאים וסעודים במהלך ביקורו בעיר מדינה שבערב הסעודית.

כשבנו בן השבע לצדו, טען אמירי כי הוא הועבר לארצות הברית, שם השתתפו גם סוכנים ישראלים בחקירותיו. `לא היה לי שום קשר למתקנים בנתאנז ובפורדו` , אמר אמירי, בהתייחסו למתקני העשרת האורניום באירן. הוא הוסיף שבמהלך חקירותיו איימו עליו שיעבירו אותו לכלא סודי בישראל, ובכך יימחק כל זכר שלו. בחקירות `נכחו חוקרים מישראל בחלק מהפעמים, וזה היה ברור שהם תכננו לעביר אותי לישראל`, אמר אמירי.

הבוקר דיווח ה`וושינגטון פוסט` כי ה-CIA שילם לאמירי יותר מ-5 מיליון דולרים תמורת מידע על תכנית הגרעין של אירן. לדברי גורמים בממשל האמריקאי, אמירי לא חייב להחזיר את הכסף, אך ייתכן שיתקשה להשיג אליו גישה לאחר שביטל את שיתוף הפעולה המשמעותי שלו עם ה-CIA וחזר באופן פתאומי לאירן. הגרומים מסרו לעיתון כי ייתכן שהוא חזר לטהרן מחשש שהשלטונות האירנים יפגעו במשפחתו.

`כל מה שהוא קיבל הוא מעבר להשגתו, תודות לסנקציות הכלכליות שמוטלות על אירן`, אמר גורם אמריקאי לעיתון. `הוא עזב, אבל הכסף שלו לא עזב. יש לנו את המידע שלו ולאירנים יש אותו`. הממשל האמריקאי הכחיש את הטענות כי אמירי נחטף. מזכירת המדינה הילרי קלינטון אמרה השבוע כי הוא היה בארצות הברית מרצונו החופשי ועזב מרצונו החופשי.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב