קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - פרשנות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

האם הכוונה האסטרטגית של ישראל היא להכשיל את הסיכוי לשלום?
סוכנות הידיעות הפלסטינית וואפא
17.7.2010

hebrew.wafa.ps/index.php?action=detail&id=42045

הנשיא מחמוד עבאס גילה כי ישראל לא נתנה ולו תשובה אחת לשאלות שהעבירו הפלסטינים למיטשל במהלך שיחות הקרבה.

`לא נעבור לשיחות הישירות ללא התקדמות בשיחות בנושאי הגבול והביטחון` אמר הנשיא עבאס לעיתון הירדני אלע`ד. הנשיא הוסיף כי הישראלים העבירו רק תכתיבים ולא יותר. `אין יוזמה מצרית למפגש ישראלי פלסטיני` אמר הנשיא עבאס.

הנשיא ייועד היום עם מיטשל ברמאללה, אחרי שהאחרון נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. מקור פלסטיני בכיר מסר לוואפא כי הצד הפלסטיני מצפה לקבל תשובות מהצד הישראלי.

בראשות הפלסטינית פסימים לגבי הצלחת שיחות הקרבה, בכיר מתנועת הפתח מסר לוואפא כי הישראלים רוצים להרוויח זמן ואינם רציניים בכוונותיהם להגיע להסדר עם הפלסטינים. `נתנגד בכל הכוח למעבר לשיחות ישירות ללא התקדמות בשיחות הקרבה` אמר הבכיר הפלסטיני.
******************************
hebrew.wafa.ps/index.php?action=detail&id=42049

שלא כהרגלו בביקוריו הקודמים במוקאטעה בראמאללה, יצא השליח האמריקאי ג`ורג` מיטשל לעיתונאים ומסר הצהרה כללית שאינה מחייבת, ואף הזכיר את חזונו של הנשיא אובמה להקמת שתי מדינות.

בשיחותיו הקודמות עם ההנהגה הפלסטינית, הקפיד מיטשל שלא לדבר עם העיתונאים ואף לא למסור הודעה, והממונה על שיחות השלום באש`ף סאאב עריקאת נהג למסור משפטים קצרים לעיתונאים.

מיטשל מסר הודעה קצרה `סיימתי כעת מפגש עם הנשיא עבאס וההנהגה הפלסטינית, ואנו מצפים להמשך השיחות, שיש בהן כדי ליישם את חזונו של הנשיא אובמה לשלום כולל במזרח התיכון`. מיטשל הוסיף כי השלום יתחיל בהסכם ישראלי פלסטיני על בסיס הקמת שתי מדינות שיחיו בביטחון, שלום ושגשוג.

לראשונה קשר מיטשל את השלום הישראלי-פלסטיני עם הסכמי השלום עם סוריה וישראל ונירמול היחסים בין ישראל לעולם הערבי. `אנו עדים לקשיים בדרך להסכמי השלום, אך אנו נתעקש על המשך דרכנו, ומעודד אותנו מה ששמעתי היום מההנהגה הפלסטינית` אמר מיטשל שיבקר במספר מדינות באזור.
`מיטשל לא הביא בשורה לנשיא עבאס או להנהגה הפלסטינית, ולא קיבלנו תשובות עדכניות מישראל בנושאי הביטחון והגבולות` אמר חבר הועד המרכזי של תנועת פתח, מוחמד דחלאן בתום פגישת הנשיא עבאס ומיטשל.

דחלאן אמר בהודעה שפרסם כי תנועת פתח מתנגדת למעבר לשיחות ישירות `אנחנו דוחים את בקשת מיטשל לעבור לשיחות ישירות כי אין התקדמות בנושאי הגבולות והביטחון` אמר דחלאן.

********************
hebrew.wafa.ps/index.php?action=detail&id=42046

דובר מטעם הנשיא מחמוד עבאס דחה בתוקף את תוכניתו של שר החוץ אביגדור ליברמן, להעביר את האחריות על עזה לגורם אחר שכן ישראל אינה רוצה להיות אחראית על הרצועה.

`מדובר במזימה חדשה שמטרתה להקים מדינה זמנית` אמר הדובר אבו רדינה שציין כי מטרת ליברמן לחלק את המולדת הפלסטינית ופירושה וויתור על ירושלים, ועל החלום להקים מדינה ובירתה ירושלים` אמר אבו רדינה, שהזהיר את הפלסטינים וגם גורמים בינלאומיים שלא לדון בתוכנית.
**************************
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פחות מאשר בנטוסטאנים
היום הכריזה ביביסטאן מלחמה על ישראל
ממשלת מיעוט עשויה להחזיר את מדינת ישראל למסלול של שפיות