קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

צה"ל חוקר: הפלסטיני שנורה בברקן היה חמוש?
walla
יהושע בריינר
22.07.10
http://news.walla.co.il/?w=/1/
כוח צה`ל ששהה במארב הרג הלילה פלסטיני שניסה לחדור להתנחלות ברקן, על רקע פלילי. החיילים טענו כי הוא היה חמוש, אך על גופתו לא נמצא נשק. בפיקוד המרכז נפתח תחקיר, בו ייבדק האם החיילים נהגו על פי נהלי הפתיחה באש המקובלים בגזרה
מהתחקיר עולה עד כה, כי החיילים חשבו כי ראו את אחד הפלסטינים נושא כלי נשק (דו`צ)
בצה`ל בודקים האם החיילים שירו הלילה (חמישי) למוות בגנב פלסטיני שניסה לחדור יחד עם מספר פלסטינים נוספים להתנחלות ברקן, פעלו כראוי. מפקד חטיבת אפרים, אל`מ אבי גיל, פתח בתחקיר ראשוני של האירוע, במסגרתו נבדק האם החיילים נהגו על פי נהלי הפתיחה באש המקובלים בגזרה.

המארב בוצע על ידי חיילי גדוד `שחר` של פיקוד העורף, אשר משמשים בדרך כלל כפלוגות המיועדות לאירועים של חילוץ והצלה, אולם גם מבצעים פעילות מבצעית שוטפת בחטיבה המרחבית אפרים. אזור היישוב ברקן מוגדר בדרך כלל כאזור ללא אירועים ביטחוניים חריגים - מה שמאפשר לצה`ל להציב במקום את חיילי פיקוד העורף.

הצבת החיילים, שאינם מיומנים בלוחמה ובמארבים כמו חיילי חטיבות חיל הרגלים, מעלה בקרב גורמי ביטחון את השאלה האם האירוע היה יכול להסתיים אחרת. עם זאת, גורמים צבאיים מביעים אמון מלא בלוחמים של פיקוד העורף. `זו דמגוגיה זולה`, אמר גורם צבאי. `אלה חיילים שמכירים את הגזרה היטב, מיומנים, ופועלים בה בצורה טובה מאוד`.

ככל הנראה, החיילים חשבו כי ראו את אחד הפלסטינים נושא כלי נשק, אולם לאחר הירי הסתבר כי הפלסטיני שנהרג לא היה חמוש. כעת בודקים בצה`ל האם החיילים כיוונו אל עבר הפלסטיני החמוש ופגעו באחר, או שמא הנשק היה על ההרוג, אולם נלקח ממנו על ידי חברו שנמלט.

במקביל, ממתינים בצה`ל גם לתוצאות נתיחת הגופה של הפלסטיני שצפויות לשפוך אור על נסיבות מותו. על גופו לא היתה תעודת זהות, וכעת ממתינות גם ישראל וגם הרשות הפלסטינית לזיהויו. בישראל לא פוסלים כלל את האפשרות כי לא מדובר בפלסטיני אלא בערבי ישראלי. הגופה הועברה על ידי משטרת מחוז ש`י לנתיחה אחר המוות באבו כביר.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב