קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

נסגר תיק נגד שוטרים שעצרו את אחֵי במאי `עג`מי`
ynet
אביעד גליקמן ואלי סניור
28.07.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3926472,00.html

עוד פרק בסדרת הדרמה `עג`מי` הגיע לסיומו. ל-ynet נודע כי המחלקה לחקירת שוטרים במשרד המשפטים (מח`ש) סגרה את תיק החקירה שנפתח נגד חמישה שוטרים, שעצרו בשכונת עג`מי ביפו את האחים טוני וג`ראייס קובטי, אחיו של במאי הסרט הנושא את שם השכונה, סכנדר קובטי (טוני אף שיחק תפקיד קטן בסרט).

במשרד המשפטים אישרו כי בתום החקירה בתיק, שעסק בשני אירועים שונים שבהם התלוננו האחים כי הוכו - במקום המעצר ובתחנת המשטרה - הוחלט לסגור אותו מחוסר ראיות. בעקבות סגירת התיק, נסללה הדרך להגשת כתבי אישום נגד האחים עצמם, בגין תקיפת שוטרים.

האחים קובטי נעצרו בפברואר האחרון בחשד לתקיפת שוטרים והפרעה לשוטרים במילוי תפקידם. השוטרים הוזעקו לשכונה בעקבות דיווח על פריצה לחנות, ועיכבו שני צעירים שנראו להם חשודים. השוטרים טענו כי בעקבות זאת הותקפו בשכונה על ידי קבוצת צעירים, בהם האחים קובטי.

אליהם הצטרפו תושבים נוספים, שטלטלו את ניידת המשטרה וניסו לשחרר את העצור.

בעקבות האירוע סערה העיר, שתושביה גילו עד כמה המציאות משקפת את עלילת הסרט, העוסק בהתמודדות תושבי השכונה עם הפשיעה הגואה מחד ועם המשטרה מאידך. במקביל התנהלה מלחמת גרסאות בין הצדדים: האחים טענו כי השוטרים התעללו בהם, בעוד המשטרה התעקשו שהפעילו כוח סביר - והאחים הם שתקפו. כעבור כמה ימים הגישו האחים תלונה במח`ש - שכאמור, נסגרה כעת. חקירת המשטרה נגד האחים נמשכת, וכאמור - מוערך כי תסתיים בכתבי אישום.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב