קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - פרשנות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מגלומניה ישראלית: מאסון צאלים לאסון הקרפטים

מאת: יגאל לביב
הגדה השמאלית
2010 / 07 / 27
http://www.hagada.org.il/hagada/html/modules.php?name=News&file=article&sid=7647


אהוד ברק הוא האחראי העיקרי לאסון חיל האויר בקרפטים, כפי שהיה האחראי העיקרי לאסון צאלים כשהיה רמטכ`ל. שני אסונות אלו הם תוצאה בלתי נמנעת של המגלומניה השולטת בו ובעילית הביטחונית הישראלית, לפיה ישראל היא מעצמה צבאית היכולה לנהל עימותים עם מעצמות אזוריות כמו עירק של סדאם חוסיין או איראן של ימינו.

למעשה, ישראל היא כמו השועל במשלי קרילוב, שחדר לכרם דרך חור בגדר ומילא את בטנו בענבים. הבטן התפוחה מונעת ממנו לצאת חזרה דרך אותו חור ובלי שיצום ויוותר על כל מה שזלל לא יוכל לצאת מהכרם.

ישראל מסרבת לוותר על השטחים הכבושים הן מסיבות אידיאולוגיות-משיחיות והן מרדיפת בצע. כדי לשמור על שליטתה בשטחים הכבושים וב-2.5 מיליון פלסטינים שהפכו נכבשים היא נאלצת להתמודד כל העת מול הסביבה המשתנה התובעת את שחרור הפלסטינים. הזמן פועל נגד ישראל. מעמדה של בעלת בריתה היחידה, ארצות הברית, נשחק כל שנה, ותוך כמה שנים היא לא תוכל לעמוד מול רוסיה, סין, איראן ורוב מדינות העולם השלישי. יסוד איתן בביטחונה, מצרים, עומד ללכת בעקבות איראן של השאה הפרסי ולהפוך למדינה מוסלמית קנאית כמו איראן. כל המומחים של היום לא רואים את הנולד בדיוק כפי שלא ראו מה קרה בפרס-איראן של שנות ה-60.

שר הביטחון, אהוד ברק, מגלם את האידיאולוגיה של העילית הביטחונית הישראלית, הניזונה ומתקיימת מהמשך מצב המלחמה והגדלת תקציבי הביטחון לעמידה מול סכנות האזור. נתניהו ותומכיו המתנחלים המשיחיים, יחד עם הלאומנים הגזעניים של ישראל ביתנו, חוברים לברק במדיניותו.


כדי לנסות לשנות את כוחות הטבע סביבנו ולרצוח את סדאם חוסיין אירע אסון צאלים. כדי לתקוף את איראן אירע האסון בקרפטים. ברק ועמו ישראל הם כמו דינוזאורים הממשיכים לנגוח בקרחונים האופפים אותם ואינם מסוגלים להסתגל לסביבה. מי שמתמודד ראש בראש מול שינויי הטבע מושמד. מי שלא מסתגל לשינויי הסביבה המדיניים והגיאו-פוליטיים לא ישרוד.

מול האבולוציה אין לישראל שום סיכוי.

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פחות מאשר בנטוסטאנים
היום הכריזה ביביסטאן מלחמה על ישראל
ממשלת מיעוט עשויה להחזיר את מדינת ישראל למסלול של שפיות